Укр Рус
, редакторка стрічки
, Журналістка Факти ICTV

У Раді пояснили, чи законно штрафувати мерів за невиконання плану мобілізації

Штрафи мерам за невиконання плану мобілізації: чи законно
Фото: Верховна Рада

Не зовсім коректно заявляти, що міські та сільські голови притягаються до відповідальності за невиконання плану мобілізації. Однак вони мають всі інструменти, щоб допомагати ТЦК і СП.

Про це в інтерв’ю журналістці Фактів ICTV Христині Гавриш розповів член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

– Вони можуть бути притягнуті до відповідальності за невиконання тих обов’язків, які закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію покладає на, зокрема, сільських, міських голів, – зауважив він.

Зараз дивляться

Веніславський наголосив, що мобілізація – це не лише діяльність ТЦК та СП, Національної поліції та інших складових секторів безпеки і оборони, до яких належать підприємства, організації, органи влади, місцевого самоврядування, соціального захисту, навчальні заклади.

– Тобто всі, хто має певну взаємодію з людьми, надає послуги, долучаються до цього процесу. Відповідно, якщо є встановлені факти невиконання вимог закону, то за це може бути адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, – зауважив він.

Притягання до відповідальності міських та сількіських голів

Веніславський зауважив, що наразі не може сказати, в яких саме ситуаціях може настати відповідальність для міських та сількіських голів, оскільки потрібно розглядати кожен конкретний випадок.

Згідно з законодавством, сільські та міські голови мають забезпечити оповіщення громадян щодо мобілізаційних питань та готувати до відповідних процесів, допомагати у цьому, наголосив Веніславський.

На питання, як сільські та міські голови мають забезпечити прибуття громадян до ТЦК та СП, він зазначив, що з цією метою ними можуть бути задіяні відповідні органи муніципального правопорядку.

– Тобто це все залежить від бажання і від організаторських здібностей того чи іншого керівника.  Я думаю, що владних повноважень для того, щоб здійснити ті чи інші заходи, допомогти ТЦК та СП, у кожного сільського та особливо міського голови більше ніж вдосталь.

Давайте подивимося на діяльність муніципальних служб з охорони громадського порядку, з паркування тощо. В них вистачає повноважень для того, щоб і евакуювати авто, і штрафи виписувати, – сказав Веніславський.

На питання, чи можуть органи муніципальної влади затримувати людей, він відповів:

– Я зараз не хочу сказати, що вони можуть затримувати. Вони мають достатньо повноважень для того, щоб виконувати вимоги закону.

Раніше стало відомо, що в Україні міські голови почали отримувати штрафи на десятки тисяч гривень за нібито зрив мобілізаційних планів.

Так, нещодавно міський голова Дрогобича Львівської області Тарас Кучма розповів, що йому надійшов штраф на суму 34 тис. за нібито невиконання мобілізаційного плану. Також аналогічні штрафи надійшли міським головам низки інших міст Львівської області.

Через цю ситуацію Асоціація міст України направила відкритого листа президенту Володимиру Зеленському.

Війна в Україні, Мобілізація, Федір Веніславський
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка