Укр Рус
, редакторка стрічки

Нестандартні дії, нарощення спроможностей і РФ у вогні: Сирський назвав пріоритети ЗСУ

Олександр Сирський та Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський назвав вісім пріоритетів роботи на чолі ЗСУ.

За словами Олександра Сирського, рік тому його призначили на посаду головнокомандувача ЗСУ. Він зазначив, що армія продовжує боротьбу з ворогом, який переважає в особовому складі, техніці, боєприпасах і ракетах.

Ключовий пріоритет: збереження життя людей

– Ми боремося за нашу землю, але життя українського солдата – найважливіше. У ЗСУ розроблена і впроваджується комплексна програма Збереження життя військовослужбовців.

Він зазначив, що ключовими напрямами програми є: технологізація армії, удосконалення підготовки українських захисників, покращення надання медичної допомоги на всіх етапах.

Зараз дивляться

Важливий аспект реалізації програми – це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу, наголосив Сирський.

Другий пріоритет: бий здалеку

Україна першою у світі створила Сили безпілотних систем, масштабувавши вже наявні підрозділи Птахи Мадяра, Ахіллес, К-2 та інші. Водночас розвиваються напрями роботизованих платформ, наземних і морських дронів.

Рік тому перевага російських військ в артилерійських боєприпасах становила приблизно 1:10. Сьогодні це співвідношення скоротилося – майже 1:2, розповів головнокомандувач ЗСУ.

Третій пріоритет: готуйся, щоб перемагати

Україна докладає максимум зусиль для покращення підготовки військовослужбовців. Збільшено термін базової загальної військової підготовки (БЗВП) до 1,5 місяця, заявив Сирський.

– Це дало змогу наростити програму навчання та додати до неї необхідні сучасні елементи, зокрема РЕБ і БпЛА. Розглядаємо можливість продовження базової підготовки до двох місяців, – пояснив він.

Водночас посилюється підготовка інструкторів. Також збільшено відносно закордонної частку підготовлених в Україні сержантів і ключових фахівців – снайперів, саперів і бойових медиків.

Четвертий пріоритет: Росія у вогні

За словами головнокомандувача ЗСУ, під атакою перебуватимуть військові частини, арсенали, склади зберігання, цехи підприємств ВПК, нафтопереробні заводи, які забезпечують пальним російську армію.

Він розповів, що дистанція ураження вглиб території Росії вже досягла 1,7 тис. км. Україна готує нові далекобійні засоби, які планують застосовувати. За цей рік цілями у РФ стали 377 об’єктів військового призначення.

П’ятий пріоритет: нестандартні дії, не лише оборона

Сирський розповів, що Україна здатна контратакувати, бити та гнати ворога. Це довели оборона Києва, Харківська наступальна операція, звільнення правобережної Херсонщини та Курська операція.

За його словами, створення нових механізованих бригад допомогло залучити до Курського наступу свіжі підрозділи. Завдяки операції вдалося вивести три бригади Десантно-штурмових військ з Донеччини на відновлення боєздатності.

Шостий пріоритет: змінюватися, щоб перемогти

Цьогоріч ЗСУ повністю перейшли на стандарти і принципи НАТО у підготовці та управлінні військами, зазначив Сирський. Він сказав, що Генеральний штаб ЗСУ став дієвим органом військового управління завдяки аудиту, що дозволило усунути дублювання функцій.

– Вивільненим особовим складом ми доукомплектували органи управління оперативного, тактичного рівнів і бойові військові частини. Близько 70 тис. військових відряджено у зону бойових дій внаслідок скорочення чисельності частин охорони, обслуговування та забезпечення, – наголосив він.

Сьомий пріоритет: нарощення спроможностей

Протягом року ЗСУ наростили бойовий потенціал, що дозволило запобігти прориву РФ та стримуванню наступу, попри збільшення чисельності угруповання ворожих військ ще на 140 тис. осіб.

Україні вдалося наростити спроможності ЗСУ щодо боротьби в електромагнітному спектрі. Сформовано батальйон радіоелектронної боротьби, понад сто рот РЕБ у бригадах і відділення у лінійних батальйонах бригад.

– Ми збільшили спроможності винищувального авіаційного прикриття завдяки залученню літаків F-16. Зміцнюємо ППО багатоцільовими винищувачами Mirage 2000, які вже надали французькі партнери, – додав Сирський.

Восьмий пріоритет: єдність – запорука стійкості

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що регулярно зустрічається з воїнами на фронті, чує їхні пропозиції та побажання, працює на пунктах управління для ухвалення нових рішень.

– Чи є проблеми? Так, є. Але ми знаємо про ці виклики та робимо все можливе, щоб їх подолати, – наголосив Сирський.

За словами головнокомандувача ЗСУ, єдність – це те, що допомогло вистояти у 2022 році та має вести нас до перемоги України зараз.

Читайте також
ЗСУ збили черговий російський штурмовик Су-25
російський Су-25М

Війна в Україні, ЗСУ, Олександр Сирський, Українська армія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка