Укр Рус
, головна редакторка

Українці “зробили” банки на мільйони

Українці “зробили” банки на мільйони

Істотні відмінності між офіційним курсом гривні та її ринковим курсом до іноземних валют змусили найбільший український банк ввести тимчасові обмеження на здійснення окремих транзакцій з конвертацією гривні, а також використовувати для інших транзакцій з конвертацією спеціальний картковий курс, передає “Інтерфакс – Україна”.

“Деякі іноземні магазини при оплаті з гривневої картки конвертують гривні у валюту на своїй стороні (за моєю оцінкою, кількість таких операцій становить близько 1-3% від загальної кількості). До кінця минулого року це призводило до того, що всі українські банки втрачали на цьому мільйони гривень щодня, продаючи валюту за заниженим курсом”, – коментує ситуацію директор з інформаційних технологій в ПриватБанку Дмитро Дубілет.

Читайте: Донецьк під обстрілом, багато поранених

Зараз дивляться

“Вразливість полягає в тому, що курс платіжної системи набагато нижче ринкового, ця різниця особливо суттєво в даний момент. При авторизації 1586 UAH, платіжна система конвертує за курсом 15,86 і сума відшкодування емітента еквайєру виходить 100 USD. Ринковий курс на даний момент дорівнює ~ 19 UAH за USD. Списання з гривневого карткового рахунку відбувається в гривні (тобто 1586 UAH), а відшкодування – у доларах (100 USD)”, – додає перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський.

За його словами, в листопаді-грудні 2014 року клієнти розібралися в цій схемі. У результаті обсяг транзакцій вказаної технології DCC (Dynamic Currency Conversion) став лавиноподібно зростати: у жовтні – 138,4 млн. грн., у листопаді – 177,3 млн. грн., у грудні – 560,7 млн. грн.

Читайте: Три причини розпаду єврозони

“Ми таким чином спровокували десятки тисяч українців на чудовий бізнес: кладеш на гривневу карту гроші, їдеш (або, для прикордонних областей, йдеш) за кордон, знімаєш в закордонному банкоматі валюту, повертаєшся в Україну і продаєш на чорному ринку валюту з великою маржею”, – пояснює Д. Дубілет.

Він наголосив, що через цю “дірку” в Приватбанку, як і у багатьох інших банків, йшла вся валюта.

О. Горохівський зазначив, що після цього банк змушений був перейти на картковий курс для транзакцій в гривні, якщо POS термінал фактично перебуває закордоном, це стосується як наземних транзакцій, так і транзакцій в інтернеті.

Згідно з інформацією на сайті банку, такий курс долара становить: купівля 18,3 грн/$1, продаж – 19,305 грн/$1, для євро: купівля – 22,3 грн/$1, продаж – 23,4742 грн/$1.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка