
У понеділок ціни на нафту показали незначне зростання після рішення президента США Дональда Трампа подовжити термін торгових переговорів з Євросоюзом, що зменшило побоювання щодо можливого введення тарифів, які могли б негативно вплинути на глобальну економіку.
Факти ICTV дізнавалися, чому зростають ціни на нафту та чого очікувати у майбутньому.
Яка ціна на нафту сьогодні
Станом на 12:19 26 травня за Києвом, ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 39 центів (0,6%) — до 65,17 долара за барель. Водночас нафта марки West Texas Intermediate зросла в ціні на 33 центи (0,5%) — до 61,86 долара за барель.
Ринковий аналітик IG Тоні Сікамор зазначив, що позитивну динаміку на ринку нафти та американських акцій зранку спричинило саме оголошення Трампа про відтермінування переговорів в ЄС.
Президент США пояснив, що пішов на продовження переговорів до 9 липня після звернення голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка наголосила на потребі додаткового часу для досягнення компромісу.
Що буде з цінами на нафту
Сікамор також додав, що новини про торговельні переговори, тарифи та фіскальні проблеми залишатимуться головними чинниками, які формуватимуть настрій інвесторів і динаміку нафтових цін протягом тижня.
Раніше, в п’ятницю, котирування Brent і WTI вже зросли на 0,5% — на тлі повільного прогресу в ядерних переговорах між США та Іраном, що зменшило ризики повернення іранської нафти на світовий ринок. Додатковий вплив мали закриття позицій американськими трейдерами перед довгими вихідними з нагоди Дня пам’яті.
Американські нафтовидобувні компанії, реагуючи на падіння цін на нафту, минулого тижня зменшили кількість активних бурових установок на 8 одиниць — до 465, що є найнижчим рівнем з листопада 2021 року.
Проте зростання цін було обмежене очікуваннями щодо можливого рішення ОПЕК+ (Організація країн-експортерів нафти та її союзники) на зустрічі наступного тижня збільшити видобуток ще на 411 тисяч барелів на добу в липні.
Сувро Саркар, провідний енергетичний аналітик DBS Bank, зазначив, що нафта вже перебуває під тиском через агресивну стратегію збільшення видобутку з боку ОПЕК+ та ситуацію, яку він охарактеризував як “мінівійну цін на нафту”. За його словами, ймовірне подальше зростання цін на нафту буде обмежене рішенням ОПЕК+ у найближчі дні.