Меморандум з МВФ: пенсійна реформа, продаж землі і прослушка для НАБУ

Пенсійна реформа
Згідно з документом пенсійна реформа повинна вступити в силу з 1 січня 2018 року, а прийняти пенсійну реформу Україна повинна до кінця квітня 2017 року.
Пенсійна реформа буде включати в себе новий перелік варіантів виходу на пенсію з широким діапазоном пенсійного віку.
Очікується, що людина, яка виходить на пенсію, буде сама обирати терміни і умови виходу на пенсію, що буде залежати від загального трудового стажу.
В опублікованих МВФ документах говориться, що середній ефективний вік виходу на пенсію в Україні становить 58,5 років для чоловіків і 55,9 року для жінок.
Запуск продажу сільгоспземель
Також Україна планує до кінця травня 2017 року ухвалити закон, що регламентує обіг земель сільськогосподарського призначення, і з 2018 року – після закінчення мораторію – запустити продаж сільгоспземель.
Реструктуризація боргу Януковича
Оновленний меморандум передбачає досягнення реструктуризації “російського боргу” в $3 млрд на загальних підставах з іншими власниками українських єврооблігацій, які погодилися на реструктуризацію.
Єдиний реєстр одержувачів соцвиплат
Україна до кінця 2017 року має створити єдиний реєстр одержувачів соціальних виплат, що значно спростить їх верифікацію, а також адресність надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Право прослуховування для НАБУ
Крім цього, НАБУ до кінця травня 2017 року має отримати право прослушки і проведення слідчих дій під прикриттям.
Також в меморандумі сказано, що справи НАБУ і постанови слідчих суддів потрібно захистити від витоку.
Цього можна досягти шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури доти, поки розслідування справи не завершено або закрито.
Підвищення ефективної ставки оподаткування для спрощенців
Україна повинна значно підвищити ефективну ставку оподаткування для підприємців, які працюють на спрощеній системі, а також усунути можливості ухилення від сплати податків на “спрощенці”.
Приватизація Одеського припортового заводу
Україна має намір вжити всіх необхідних заходів для залучення авторитетних міжнародних інвесторів і приватизувати Одеський припортовий завод у першому півріччі 2017 року.
Нацбанк і Нацкомісія з цінних паперів розділять нагляд на фінансовому ринку до кінця року
В рамках нових правил Нацбанк відповідатиме за регулювання і нагляд за страховими і лізинговими компаніями, кредитними спілками, кредитними бюро та іншими небанківськими кредиторами, ломбардами та іншими фінансовими компаніями.
Фінансова поліція
Верховна Рада України повинна прийняти законодавство про фінансову поліцію до кінця квітня поточного року.
Нова служба відповідатиме за розслідування фінансових злочинів проти держави замість нинішньої податкової поліції і консолідує ці функції в одній установі, уникаючи дублювання функцій.
Антикорупційний суд
Антикорупційний суд України має почати свою діяльність до кінця березня 2018 року.
Ухвалення парламентом відповідного законодавства очікується до середини червня 2017 року.
Реструктуризаці кредитів націоналізованого ПриватБанку
Наглядова рада націоналізованого ПриватБанку схвалить стратегію реструктуризації проблемних кредитів у портфелі фінустанови до середини травня 2017 року.
Допомога від ЄС
Україна може до кінця 2017 року отримати другий і третій транші макрофінансової допомоги від Європейського Союзу загальним обсягом 1,2 млрд євро.
Прогноз зростання економіки від МВФ
Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання економіки України в 2017 році до 2% з 2,5%, прогнозованих раніше.
Читайте: Що хоче МВФ від України за четвертий транш
До слова, з 1 жовтня на українців чекає якісне підвищення пенсій за умови пенсійної реформи.