Автомобільні перегони на Миколаївщині знищують цілий степ

Автомобільні перегони на Миколаївщині знищують цілий степ

Ралі проти природи. В одному з останніх куточків незайманого чорнозему, в Капустяній Балці поблизу Миколаєва, проклали 20 кілометрів траси для автоперегонів.

Для дороги завширшки 5 метрів зняли бульдозером шар дерну цілинного степу. Екологи стурбовані: траса знищила заповідні рослини й завдала шкоди екосистемі.

«Ця територія, з якої прокладена дорога, це цілинний степ. Зняли дерен, земля почала піддаватися ерозії. Починає розмиватися. Два роки – сніг починає сходити навесні, оскільки ухил тут досить великий, буде розмиватися дорога. На місці дороги тут будуть яри», – каже голова екологічної громадської організації Антонина Галкіна.

Зараз дивляться

3 роки тому обласне управління екології планувало оголосити Капустяну Балку заповідником. На 800-х гектарах мали створити ландшафтний заказник. Тут мешкають рідкісні комахи, птахи й плазуни, зокрема чорний крук, степовий орел, 2 види полозів. На території ростуть десятки видів червонокнижних квітів, тюльпани Шренка, понтичні півники та ковили. Цілинний степ зберігся завдяки статусу території, адже тут – військовий полігон. І саме вояки не віддали землю для заказника.

«Ці землі, на яких проводять навчання, які є необхідними для функціонування збройних сил на території Миколаївської області, тому було відмовлено як місцевим землевласником, так і Міністерством оборони, до якого зверталось Міністерство охорони довколишнього середовища України», – каже заступник начальника відділу управління екології Миколаївської облдержадміністрації Юліана Кравченко.

Останнім часом полігон використовують лише для стрибків десантників. Танків і БТРів тут не бачили 10 років. За цей час степ встиг оновитися. Нині ж, попри очевидний слід бульдозера, організатор ралі запевняє: для перегонів використовували вже існуючі дороги.

«Нам Міністерство оборони дало добро на проведення цих змагань. Нашим автоклубом був укладений договір з військовою частиною про проведення там змагань. Ми її вирівняли, провели змагання і поїхали», – розповідає організатор ралі В’ячеслав Мігачов.

Про дозвіл на проведення автоперегонів і будівництво ґрунтової дороги військові поки не коментують. Наступні змагання тут планують навесні. Тим часом організатори ралі шукають в області нові незаймані місця – гонщикам потрібні свіжі, незнайомі траси.

Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка