
Найкращі українські молоді митці презентують свої витвори мистецтва у Києві.
В столичному Пінчук Арт Центрі готуються до відкриття виставки номінантів престижної національної премії, яку вручатимуть вже вчетверте, повідомляють ФАКТИ.
Головною темою стало відтворення внутрішнього світу людини та робота з пам’яттю суспільства.
Так, українські митці зазирають у таємниці особистого простору. Вони запрошують разом знайти у пам’яті гальма життя або ж вирватися з інтернет-павутиння.
Пінчук Арт Центр відриває виставку номінантів цьогорічної премії для молодих художників. Шістнадцять робіт об’єднують дві головні теми.
Перша тема створення особистих середовищ, а друга тема пов’язана з ідеєю руйнування.
Руйнація пам’ятників Леніну – агресивна, без дискусії – фактично продовжує тоталітарну практику насилля – переконує своєю роботою Євгенія Білорусець. Вона зібрала фрагменти кількох повалених пам’ятників вождю.
Згадати, осмислити й не забувати закликає робота Романа Михайлова – миска з водою з Азовського моря, у водах якого зникло селище кримських татар. Й величезна книга з дверей вагонів, у потягах яких татар депортували в 45-му.
– Ця книга – це історія. Вона важить 330 кілограмів. Це такий собі камінь, який лежить у всій цій трагедії, – каже автор витвору.