На конкретному етапі РФ дасть слабину: Арестович спрогнозував ситуацію на фронті

Наразі є невелика пауза на фронті, проте ситуація може розвиватися залежно від наявності великої кількості військової техніки та мобілізованих солдатів. Про це заявив радник Офісу президента України Олексій Арестович.
– Тривають дрібні тактичні дії силами то взводу, то роти на окремих напрямках, починаючи від Куп’янська і до Херсона. І зараз проти російських військ боремося за сіру зону. Основні винятки – це ближні бої на Бахмутському напрямку, в Білогорівці, Лисичанську, Привіллі, Авдіївці, Павлівці, Вугледарі. Там ближні піхотні бої.
Можна сказати з певною поправкою, що приблизно те саме і на Херсонському напрямку, на тих ділянках, де безпосередньо перебувають сторони зіткнення. Решта – дрібні дуелі. Хтось підвісить вдало безпілотник, хтось навів, хтось влучив.
За словами Арестовича, особливої динаміки на фронті немає, тому що Росія та Україна не мають технічних ресурсів.
– Якщо почитати зведення Генштабу ЗСУ, то там видно, що щодня вони доповідають про знищення трьох-чотирьох командних пунктів, складів, зразків техніки тощо. Це ті, кого встигли помітити в посадці, укритті, ще десь. Але динаміки особливої немає, тому що сторони не мають ресурсів на динаміку. Російська Федерація, з одного боку, зуміла загальмувати нас, бо наситила мобілізованими.
А нам не вистачає ресурсів, бо західні партнери не дають їх з суб’єктивних чи об’єктивних причин. Точніше, не дають їх у необхідній кількості для такої величезної, масштабної війни, як наша, з розмахом лінії лише внутрішнього фронту 1,3 тис. км та активним фронтом 750 км. Ресурсів не вистачає для того, щоб нас своєчасно забезпечити у тих товарних кількостях, які дадуть змогу переламати ситуацію на нашу користь.
Арестович спрогнозував, як далі може розвиватись ситуація на фронті. За його словами, в якийсь момент кількість перейде в якість.
– Це означає, що події розвиватимуться так: сторони шукатимуть і вибиватимуть один в одного військову техніку, особовий склад, втрати на конкретних ділянках повільно накопичуватимуться. І в якийсь момент кількість перейде в якість.
Оскільки зміни накопичуються поступово, а реалізуються стрибкоподібно, на конкретному етапі ослаблений противник різко дасть слабину, і це дасть змогу просунутися вперед. Будь-які наступи будуть раптовими, а не плановими.