У Києві все контрольовано: у міськраді спростували інформацію про план евакуації населення

Директор департаменту муніципальної безпеки Київської міської військової адміністрації Роман Ткачук спростував інформацію, поширену в ЗМІ, про нібито плани евакуювати населення столиці.
За його словами, у місті все під контролем.
Оновлено о 16:55.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив у себе в соцмережах, що у ситуації війни, в якій ми живемо, потрібно мати плани на випадок різних сценаріїв розвитку подій та надзвичайних ситуацій та бути готовим діяти.
– Готуючись до зими, ми закупили, залучили від іноземних партнерів та продовжуємо закуповувати генератори, теплові гармати, облаштовуємо теплопункти, забезпечуємо об’єкти критичної інфраструктури. Ми робимо все, що можемо забезпечити життєдіяльність столиці в цих складних умовах, – перерахував він.
Проте ворог – підступний і цинічний, РФ робить геноцид, зокрема намагаючись викликати колапс в енергетичній сфері України.
– Комунальники, енергетики зосереджено та оперативно усувають пошкодження мереж, роблять усе, щоб мешканці мали критично важливі послуги. Але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій, хоча й розраховуємо, що найгіршого не станеться, – додав мер.
Він наголосив, що сьогодні приводів для паніки немає. Київ живе та працює.
Роман Ткачук пояснив, що міська влада все ж повинна розглядати всі можливі варіанти дій у випадку надзвичайної ситуації. Зокрема, і в разі повної й довготривалої відсутності електроенергії, водо- та теплопостачання.
Підготовка до різних сценаріїв розвитку подій є одним з елементів цивільного захисту. Це потрібно, щоб у разі необхідності уникнути хаосу.
– Система цивільного захисту має бути готова до різних варіантів, але це не означає, що ми зараз готуємося проводити евакуацію. Щоб реагувати правильно, ми мусимо мати план на всі можливі випадки, – зауважив Роман Ткачук.
Він нагадав, що в кожному районі Києва підготують в середньому по 100 пунктів обігріву, які працюватимуть у випадку надзвичайних ситуацій взимку. Їх облаштують на базі соціальних об’єктів.
– Причин для розмов про евакуацію наразі немає. Так, ми напрацьовуємо різні плани, вчимо людей реагувати і бути готовими вже зараз. У кожному районі давно існують евакуаційні комісії на випадок абсолютно різних надзвичайних ситуацій – від повені до аварій на об’єктах критичної інфраструктури. Для нас важливо уникати паніки і дезінформації, – підкреслив Роман Ткачук.
Раніше видання The New York Times опублікувало інтерв’ю із керівником департаменту Романом Ткачуком, який заявив, що у Києві наразі підтримується робота енергосистеми, проте місто готуються до найгірших сценаріїв, зокрема тотальної евакуації 3 млн мешканців у разі повного відключення електроенергії.