Укр Рус
, редакторка стрічки

Чому туристичний газовий балон може вибухнути під час приготування їжі – пояснюють в ДСНС

Газовий пальник
Фото: Unsplash

Туристичні газові балони доволі практичні та не займають багато місця в оселі. Саме вони стали справжнім спасінням для багатьох українців під час відключень електроенергії.

Однак, разом із тим, зросла кількість пожеж через неправильне користування газовими балонами. Чому туристичний газовий балон може вибухнути під час приготування їжі –  читайте в матеріалі.

Пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий вважає, що останнім часом велика кількість вибухів туристичних газових пальників – через необережність та нерозуміння людей, які ними користуються.

Зараз дивляться

– Ми фіксували багато випадків, коли ставлять здоровенну каструлю або сковорідку на маленький газовий балон. Що робиться зі сковорідкою або каструлею? Вона нагрівається. Відповідно, тепло від сковорідки передається на відкритий газовий балон. Що робиться з газовим балоном, коли на нього діють відповідні високі температури? Газ розширюється і стається вибух!

У ДСНС повідомляють, що під час відключень світла почала зростати кількість вибухів у квартирах. І найголовніша причина загорянь –  неправильне використання газових пальників, призначених для застосування на відкритому повітрі.

Важливо, що тривале горіння може призвести до перегріву та вибуху балона.

Також слід пам’ятати, що використовувати великий, глибокий посуд для підігріву на маленькому балоні не можна. Якщо ви все ж таки наважилися використати туристичний пальник вдома, потрібно дотримуватися правил безпеки.

Як безпечно користуватися туристичним газовим балоном

  • У приміщенні, де ви користуєтеся пальником, має бути вентиляція. Якщо її немає, можна відкривати вікно на провітрювання.
  • Залишати ввімкнений газовий пальник без нагляду не можна.
  • Від’єднуйте балон від туристичної плитки після приготування.
  • Зберігайте пальник і балон у темному місці за кімнатної температури.
  • Не використовуйте пальник для тривалого приготування їжі. Його можна вмикати тоді, коли необхідно підігріти воду або їжу на невеликому посуді.
  • Якщо під час користування пальником ви ставите його на електричну плиту, перевірте, чи вона вимкнена. Приберіть пальник із плити, як тільки закінчили ним користуватись.
  • Не зберігайте балон на холодному балконі, аби не було різкого перепаду температур.
Читайте також
Як правильно обрати газовий балон для дому: поради експерта
Як вибрати газовий балон для будинку – що потрібно знати

Газ, ДСНС
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка