50 – підроблені: українські прикордонники перевіряють Covid-сертифікати мандрівників
Прикордонники Львівської області показали, як перевіряють справжність сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу.
За допомогою спеціальних програм вони сканують QR-код.
Нині до мережі цифрових Covid-сертифікатів під’єднані майже 40 країн.
У прикордонних пунктах Львівщини менш ніж за місяць перевірили понад 3 тис. документів про щеплення у тих, хто в’їжджав до України. І 50 з них виявилися підробленими.
Сертифікати про вакцинацію від коронавірусу дають змогу українцям подорожувати за кордон під час пандемії, користуватися громадським транспортом та відвідувати ТРЦ, ресторани в інших країнах.
Їх можна отримати лише після двох доз вакцини. Водночас під час подорожей до Європи важливо, щоб речовини схвалив регулятор ЄС.
Водночас в Україні продовжується вакцинація від коронавірусу. Щеплення можуть отримати всі громадяни старше 18 років. Укол можуть зробити навіть вагітні та діти в окремих випадках (за станом здоров’я, під час виїзду за кордон для проживання, навчання, участі у заходах).