, Відеоредактор

Без конфліктів не обійшлося. Як чистять Миколаїв від МАФів

Миколаїв масово почистять від МАФів і процес вже почався. На сьогодні в місті понад 200 будок, павільйонів і кіосків, розташованих на комунікаціях з водою, каналізацією і газом, що не законно і небезпечно. За дорученням комунальників чиновники припинили подовження оренди і розпочали демонтаж малих архітектурних форм, що спричинило конфлікти.

У Миколаєві понад дві сотні яток, кіосків і магазинчиків щодня ризикують провалитися під землю або злетіти у повітря. Їх встановили над трубами водогону і газу. Усі капітальні павільйони одного з популярних базарчиків у центрі міста стоять на старій мережі. Термін її експлуатації сплив 20 років тому.

Після серпневої аварії на каналізаційній магістралі, на якій стояли павільйони ринку, комунальники попросили у чиновників знести споруди на комунікаціях. Перші у списку на демонтаж – 12 кіосків.

Дивіться: МАФи на столичному вокзалі: КМДА вдалася до рішучих дій

Перехожі зраділи кранам і вантажівкам. Адже будки обмежують огляд машинам і заважають пішоходам на тротуарі.

Готуючись до демонтажу, чиновники припинили видавати сервітути на тимчасове користування землею.

Будкам на комунікаціях не подовжують оренди. Обурені підприємці викликали поліцію.

Більшість кіосків поставили 15-20 років тому. Без фундаментів, тож, тимчасово. Згодом власники оформили акти на землю і звели капітальні магазинчики. Демонтувати їх можна тільки за рішенням суду.

У Миколаєві кілька тисяч МАФів. Майже тисяча з них зведені з порушенням містобудівних і архітектурних норм, – визнала влада міста. Навіть якщо суди дозволять знесення, то на демонтаж двохсот будок піде принаймні рік.

Факти ICTV раніше писали про те, чому Миколаїв не може побороти незаконні МАФи.

МАФ, Миколаїв
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка