ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Дарниця та Фармак продовжують судитися через Корвалол: подробиці справи

Київські суди не можуть вирішити 15-річний конфлікт. Саме стільки судяться фармакологічні компанії Дарниця та Фармак. Предмет суперечки – заспокійливі краплі Корвалол. Точніше – сама назва седативного препарату.

Позивач Фармак вимагає, щоб опонент змінив назву препарату, Дарниця стоїть на своєму – Корвалол – це назва, що не належить конкретному заводу, бо створилася ще за часів СРСР.

Радянський Союз, 60-ті роки. Дефіцит одягу, харчів, ліків. В аптеках теж скромний асортимент – Анальгін, зеленка і Корвалол. Невибагливий тогочасний покупець точно не переймався, хто продукує заспокійливі краплі.

Історично назву Корвалол придумав Київський хіміко-фармацевтичний завод Ломоносова. Нині підприємство входить до фармакологічної компанії Фармак. Саме тому завод переконаний у приналежності назви йому.

Читайте: Обсяг ринку Корвалолу в Україні – близько 100 млн грн – розслідування

Господарський суд Києва так не вважав і ще 2011-го дозволив використовувати торгову марку і Фармаку, і Дарниці. Утім за шість років Фармак відновлює суперечку. Розуміючи, що за назву Корвалол удруге судитися не вдасться – змінює торгову марку на Корвалол Corvalolum.

У новій справі Фармак хоче, щоб Корвалол Corvalolum визнали добре відомим брендом, який асоціюється лише з одним виробником, аби отримати  черговий шанс юридичної монополії на назву Корвалол. Раніше Господарський суд не вважав це рішення правомірним.

Але тепер судді до аргументів Дарниці чомусь прислухатися не хочуть. Напередодні Господарський суд Києва не задовольнив позов компанії до Фармаку. Адвокати Дарниці вважають це рішення безпідставним і готуються його оскаржити.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, хто створив Корвалол і в чому секрет його популярності.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка