Децентралізація: чому сотні об’єктів не добудовані і куди зникли мільйони
Одним із головних принципів децентралізації, яка вже кілька років успішно триває в Україні, є повноваження і гроші, які отримала місцева влада, а також відповідальність за їх використання.
Нині державна підтримка громад – це субвенції на соціально-економічний розвиток, інфраструктуру та медицину у сільській місцевості.
Також створений Фонд регіонального розвитку, який, насамперед, повинен допомогти територіям розвиватися. Фінансувати створення нових підприємств чи виробництв.
Нині ж, за результатами аудиту Рахункової палати, яка перевірила роботу Фонду за 2017-2018 роки, виявлено численні порушення, сотні недобудованих об’єктів і розтрату державних коштів, а правоохоронці вже розпочали 28 кримінальних провадження.
Читайте: До Верховного суду призначили 75 суддів
У Міністерстві регіонального розвитку, який є головним розпорядником Фонду та відбирає проекти для державного фінансування, на запит Фактів ICTV дали лише письмову відповідь.
Вказують, що головна причина появи сотень недобудов – нестача грошей – адже із 6 мільярдів гривень у 2018, 2 мали надійти зі спецфонду. Але натомість Фонд отримав лише 60 тисяч гривень.
Нагадаємо, Олена Танасевич обрали головою Вищого антикорупційного суду. Біографія, освіта, декларація, сім’я та як проходив конкурс на посаду – в матеріалі Фактів ICTV.