PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Як обирали голову ВАКС і що відомо про Олену Танасевич

Біографія й освіту

Харків’янка Олена Танасевич народилася у 1982 році. Вона закінчила Харківський державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди, ставши фахівцем з правознавства з правом викладати правові дисципліни, після чого Танасевич вчилася на магістратурі в Національному університеті Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого.

У жовтні 2018 року стала кандидатом юридичних наук.

Кар’єра

З 2004 по 2010 рік Олена Танасевич була юристом в кількох компаніях, зокрема на фірмі чоловіка Енергетична альтернатива.

З серпня 2010 року працювала помічницею голови Апеляційного суду Харківської області, а з 2012 року – помічницею судді того ж суду.

У червні 2012 року стала суддею Печенізького районного суду Харківської області, а з 2013 по 2015 рік була заступницею голови цього суду.

Сім’я

Відомо, що Олена Танасевич одружена з підприємцем Михайлом Танасевич. Йому належать 50% ТОВ Енергетична альтернатива, 100% ТОВ Серафим Солар Україна, 50% ТОВ Євро Енерджі.

Пара виховує сина Серафима.

Крім того, сестра Олени Танасевич Ольга Малахова зараз працює у виконавчій службі області.

Декларація

Згідно з декларацією судді за 2018 рік, у власності Олена Танасевич та її чоловіка – квартира в Харкові площею 56,7 кв.м, 26 земельних ділянок у Запорізькій і Харківській областях.

Олені Танасевич належить автомобіль Peugeot 107 2012 року випуску, її чоловікові – автомобіль Daewoo Sens 2005 року випуску, у спільній власності у них є ще один автомобіль – Ssangyong Actyon 2006 року випуску.

Конкурс на посаду глави ВАКС

Під час конкурсу Олена Танасевич набрала найбільшу кількість балів – 792. Крім того, вона не фігурувала в списку недоброчесних кандидатів у Вищий антикорупційний суд, підготовленому експертами Фонду DEJURE, АвтоМайдану і Transparency International Ukraine.

Конкурс на очільника ВАКС проходив в три етапи. Перші два рази не вдавалося обрати голову суду через те, що претендентам не вистачало необхідної кількості голосів – 20.

Олену Танасевич обрали на посаду голови Вищого антикорупційного суду шляхом таємного голосування 7 травня. Вона отримала 23 голоси суддів.

Фото: УНІАН

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка