ОБСЄ: Донбас – найнебезпечніший екорегіон, охоплений війною

Донбас на межі екологічної катастрофи. Забруднене повітря, вода, що з кожним роком стає дедалі непридатнішою до споживання. Принесла нову загрозу і війна. Це шахти, які масово затоплюють на окупованих територіях, а також імовірність потрапляння снарядів у діючі підприємства, або ж у їхні накопичувачі хімічних відходів.

З Торецька, що за 24 кілометри від окупованої Горлівки, видно терикони її шахт. Та Росії утримувати їх не вигідно. Копальні нині затоплені, а страждає увесь регіон, бо шахти – ніби сполучені посудини з радіаційно зараженою водою.

Ще одна бомба уповільненої дії – штучне озерце. Туди зливало хімічні відходи одне з найбільших тутешніх підприємств Інкор. Аналогічна принада є і біля Авдіївського коксохіму. Цей об’єкт, без перебільшення, смертельно небезпечний. Те, що скидається на воду, насправді – чистісінька хімія. Там не те що купатися, а навіть підходити не варто.

Накопичувач не працює 18 років. Та що робити із відходами – ніхто не знає. А неподалік – лінія фронту.

Що таке обстріли добре знають на Авдіївському коксохімі. На його території за роки війни розірвалося понад три сотні снарядів. 2014-го розбомбили сховище бензолу.

Читайте: Екологія під загрозою! В арктичній кризі знайшли пластик

Моніторинг у так званій сірій зоні вкрай ускладнений. Коксохім давно не може перевірити датчики підземних вод, які встановлені на лінії розмежування. Екологи не можуть там взяти проби ані води, ані землі, у якій розірвалися снаряди.

В ОБСЄ, яка досліджує ситуацію на Донбасі, запевняють, що у плані екології, цей регіон чи не найбільш небезпечний з усіх у світі, що охоплені війною.

До слова, Факти ICTV розповідали про екологічну катастрофу на Закарпатті.

Донбас, екологічна катастрофа, Екологія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка