ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Онлайн-щоденник та зарядка гаджетів від ходьби: стартапи українських школярів

Онлайн-щоденники в смартфонах чи пристрої, які під час руху заряджають гаджети. Українські школярі все частіше розробляють цікаві винаходи та стартапи. І це без профільної спеціалізованої освіти. Нині вітчизняні стартапери не просто підкорюють українських інвесторів, а й стають конкурентоспроможними на світовому ринку. Для держави  це не лише престиж, а й гарантія економічної стабільності.

Просто крокуючи, пристрій Пульсар виробляє до 5 вольт напруги – цього достатньо, аби винахід дніпровського школяра Макара Дробишева підживлював акумулятор смартфона.

Плати, дроти, генератори – кілька місяців Макар працював у домашній лабораторії. На міському конкурсі стартапів хлопець виборов перше місце. Тепер працює над вдосконаленою версією.

Читайте: Телефон – очі незрячих: інноваційні стартапи в Україні

Дев’ятикласникові Єгору Сердюку знадобилося півтора роки, щоб самотужки опанувати програмування та створити власний електронний щоденник. Тепер всю потрібну інформацію можна вносити просто зі смартфона.

Сайт працює трьома мовами. Профіль нескладний, тож користуватися ним можуть навіть молодші школярі. Тепер хлопець працює над тим, щоби доступ до щоденника мали і вчителі.  Каже, що робив щоденник для себе, та нині ним користується мало не вся школа – з півтисячі учнів.

Експерти кажуть: на міжнародному ринку українські розробки конкурентоспроможні та мають неабиякий потенціал, насамперед – через незвичні підходи. До креативу українців уже серйозно ставляться не лише інвестори, а й держава. Кабінет міністрів створив Український фонд стартапів, який вже приймає заявки на фінансування.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як українці отримують гроші на стартапи у Польщі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка