, Відеоредактор

Піратський бізнес: хто займається в Україні і яке покарання

Організатором піратського бізнесу виявився 31-річний безробітній житель Кропивницього. 4 роки тому він разом з двома спільниками розробив та почав розповсюджувати додаток до smart TV та android TV для ретрансляції платних телеканалів, в тому числі з новинками та популярним кіно, в обхід правовласників. Напередодні його квартиру правоохоронці обшукали. Вилучили спецприладдя та комп’ютерну техніку. Все направили на експертизу.

Вебресурс, на якому розміщувались додатки, було зареєстровано за межами України, як і сервери для нього. Правоохоронці з’ясували, додаток для нелегального перегляду телеканалів та фільмів був встановлений на багатьох моделях смарт-приставок. В організатора нелегального бізнесу знайшли кілька банківських карток з чималими сумами.

Правоохоронці визнають, піратство неабияк шкодить власникам прав, тому спуску таким ділкам обіцяють не давати.

Встановити нелегальний додаток свідомо чи ні звичайний споживач може вдома з комп’ютера або купитись на пропозиції магазинів, куди прийшли за телевізором. Правоохоронці в ході розслідування кримінального провадження знайшли кілька таких.

Читайте: Інтернет-піратство в Україні: чому так поширене і альтернативи

Комерційний директор StarLight Digital – дистриб’ютора каналів СТБ, ICTV, Новий канал – Микола Фаєнгольд зазначає – виробники продукції найбільш зацікавлені, щоб пірати зникли з ринку, лише за таких умов якість вітчизняного медіа-ринку буде зростати.

У департаменті кіберполіції зазначають, наразі правоохоронці розслідують майже сотню кримінальних проваджень пов’язаних з порушеннями авторських та суміжних прав. Виявляти нечистих на руку вдається у тісній співпраці із телеканалами. У майбутньому розраховують на створення відповідного суду, аби боротьба з піратством була більш ефективнішою.

З причетним до справи, що розслідується в Кропивницькому, нині спілкуються правоохоронці. Після отримання результатів експертиз буде встановлено точну суму збитків та вирішено питання щодо оголошення підозри організатору та його можливим спільникам. За порушення авторських та суміжних прав їм світить від 3 до 6 років ув’язнення. Але кожен має усвідомлювати, спонсоруючи піратський бізнес, ми вбиваємо якісний телепродукт.

До слова, створено онлайн-сервіс зі списком піратських ресурсів.

Піратство, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка