ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Правлять службу просто неба: на Вінниччині вірян ПЦУ не пускають до храму

Черговий релігійний конфлікт на Вінниччині, тепер ділять храм у селі Пеньківка. Ще в грудні минулого року більшість прихожан прийняло рішення про перехід до Православної Церкви України. Але з рішенням півтисячної громади не погодились 24 прихожан, вони підтримують Московський патріархат.

У селі релігійний конфлікт. Із 700 мешканців села – 500 вирішили перейти до Православної церкви України. Але їх не підтримав, чинний настоятель з московського патріархату і кілька десятків прихильників російської церкви.

Читайте: Київський патріархат ніколи не існував – Вселенський патріарх

Саме ця меншість вирішила, що храм лише для них. На рішення установчих зборів подала до суду. А священик закрив церкву – тут править лише для вірних московської церкви. Новий настоятель храму намагався домовитись з прихильниками РПЦ, але ті на поступки не пішли.

З десяток разів у село приїздила поліція. Викликала їх прихожани уже Православної церкви України, бо їх в храм не пускають спортивні молодики, які кажуть, що вони парафіяни.

Люди хочуть молитися в церкві, яку самі будували.

В управлінні у справах національностей та релігій Вінницької області кажуть – більшості прихожан Пеньківки не треба будувати новий храм. Хоча і досі тривають судові процеси – статут нової релігійної громади таки буде зареєстровано.

До Православної церкви України найбільше храмів перейшло саме на Вінниччині. Але саме в цій області найбільше релігійних конфліктів, ще 36 громад не можуть поділити церкви.

Нагадаємо, відновлення Київського патріархату загрожує відкликанням або призупиненням дії томосу про надання автокефалії ПЦУ.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка