ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Таксофони йдуть у минуле! Коли з’явилися та як виглядали перші вуличні телефони

В Україні відходить епоха таксофонів. Апарати, які з’явились на вулицях у Києва більше 100 років тому демонтують до 1 лютого.

Київський колекціонер Дмитро перетворив власну квартиру на справжній музей таксофонів. В нього є як моделі 1969 року, так і сучасні українські, які досі можна побачити на вулицях. Загалом в колекції 24 апарати.

Дивіться: В Укртелекомі величезні черги – люди масово відмовляються від дротового зв’язку

Всі апарати Дмитро ремонтує та встановлює у великі компанії для внутрішнього зв’язку.

Такософони масово увірвались в наше життя в 1970-х роках і стали неодмінним атрибутами фільмів. З них повідомляли останні новини, знайомились та навіть грабували квартири.

Перший телефон-автомат у Києві з’явився на 16 років раніше, ніж в російському Петербурзі. А в Одесі прототип майбутнього апарата досі в робочому стані. Провідна телефонія, яка 100 років впевнено йшла в широкі маси на зламі сторіч отримала перший удар.

Та попри це популярність таксофонів трималась ще десятиріччя. 2010 року в Україні було 42 тис. апаратів. Та за 9 років, не витримуючи конкуренції мобілок, їхня кількість скоротилась удев’ятеро і ось тепер з ними прощаються назавжди.

Україна не перша країна, яка відмовилась від таксофонів. А от у Лондоні з демонтажем апаратів відомі червоні будки залишили, а замість телефонів у них розмістили дефібрилятори для надання домедичної допомоги.

Нагадаємо, ЄС може скасувати плату за роумінг для країн Східного партнерства.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка