, Відеоредактор

Ціна мала впасти, але зросла. Ситуація на ринку електроенергії в Україні

Водоканали України допускають відключення електроенергії через зростання цін на новому ринку.

Українські водоканали допускають їх відключення від систем енергозабезпечення тепловими електростанціями, які займають монопольне становище на новому енергоринку, де з моменту його запуску ціни виросли на 20-25%, повідомила Ольга Бабій, голова Асоціації водоканалів України.

– Найголовніше, щоб в опалювальний сезон (навіть якщо не будуть коригуватися тарифи на тепло і воду) електрики не відключали електроживлення теплокомуненерго і водоканалам, оскільки це буде повторення алчевської трагедії, – сказала вона.

За її словами, з липня, коли запрацювала нова модель ринку електроенергії, витрати водоканалів на електроенергію зросли в цілому на 25%.

– Ми бачимо, що зараз середня ціна для водоканалів становить близько 2,40 грн за кВт-год, а по західним областям України навіть доходить до 2,50-2,60 грн, – зазначила О. Бабій.

Читайте: Україна і Білорусь ведуть переговори про альтернативне постачання енергоресурсів – Лукашенко

Крім того, як зазначила глава Асоціації, основне споживання електроенергії у водоканалів відбувається, коли люди приходять додому і включають крани, користуються каналізацією, а також вранці.

– Мені здається, що в деяких випадках утворюється штучний дефіцит для того, щоб теплову і газову електроенергію продавали значно дорожче, – підкреслила вона, додавши, що всі ТЕС в Україні знаходяться під монопольним контролем приватного холдингу ДТЕК.

За словами, Віталія Неопрятного, генерального директора КП Аульський водовід, новий ринок є недосконалим.

– Виникають проблеми з дефіцитом пропозиції на ринку на добу вперед. В дану ситуацію має втрутитися держава, чому на ринку в добу вперед і на всередині добовому ринку спостерігається дефіцит електроенергії від постачальників електроенергії, – сказав він.

Як зазначив керівник підприємства, з липня ціна на електроенергію для КП Аульський водовід збільшилася на 22%.

До слова, Факти ICTV раніше писали про те, чому Україна купує електроенергію в Росії і чим це загрожує.

електроенергія, ринок електроенергії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка