ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Словенії заборонили відстріл вовків та ведмедів: фермери та мисливці мітингують

У Словенії суд заборонив відстрілювати вовків та ведмедів. Це спричинило численні мітинги та протести. Повстали фермери, бо хижаки нищать худобу що жоден паркан не береже.

Ведмедів та вовків у Словенії розвелося чимало, і якщо раніше популяцію контролювали, зокрема і відстрілом, то тепер – не можна. Підстрелити звіра можна, тільки якщо він становить реальну небезпеку для людини. Вівця чи корова – не рахуються.

Екологи радять фермерам винаймати пастухів, як чинили їхні пращури. Нещодавно в одного з фермерів вовк загриз до смерті 25 овець. Огорожа не врятувала.

Читайте: Виходять на полювання навіть вдень! На Вінниччині вовки атакують села

У Словенії, розміром з Львівську область, живе близько однієї тисячі ведмедів. Для порівняння, в Україні мешкає приблизно двісті клишоногих. Популяцію хижаків у Словенії контролює міністерство навколишнього середовища.

Екологи роздають інструкції на випадок зустрічі людини з хижаком і пропонують створити спеціальні коридори, аби хижаки могли вільно пересуватися лісами Європи. У відповідь словенські фермери щомісяця виходять на протести. В надії, що їх почують, під будівлю міністерства приносять рештки худоби, що лишилася після набігів вовків та ведмедів.

А поки вовки та ведмеді у Словенії недоторкані і полювання на них заборонене, спритні словенці пропонують послугу фотополювання на ведмедя. Організовують спеціальний маршрут та нададуть безпечну для фотозйомки локацію. Ціна питання – 160 євро.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як волонтери врятували буру ведмедицю з приватного зоопарку на Донеччині.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка