ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Українець, росіянин чи поляк? Цікаві факти про Казимира Малевича

Україна – в культурному житті Парижа, там говорять про український авангард. Французи з подивом дізнаються, що Малевич з Києва, адже Москва робить все, щоб у Європі його вважали російським художником.

Місяць українського авангарду в Парижі – це дефіле суконь-картин, презентація документального фільму і книги. Всі ці події пов’язані з ім’ям автора знаменитого чорного квадрату – Казимиром Малевичем, його своїм називають і українці, і росіяни, і поляки.

Французькі мистецтвознавці зараховують Малевича до групи російських художників, попри те, що він народився у Києві, але про цей факт не так і часто говорять.

Дивіться: Тренд сучасного мистецтва в Україні: дивацький інтер’єр та скульптури

Малевич став абстракціоністом, тому що він пройшов через період народного мистецтва.

Вже, будучи відомим авангардистом, Малевич, працював у Києві і тут провів свою останню прижиттєву виставку. Мистецтвознавці переконують, що є всі підстави виділяти окремий період у житті Малевича – київський. Книгу про це, перекладену французькою, презентували у Парижі.

Проект Паризький путівник українського авангарду зосереджений не лише на походженні Казимира Малевича, але і на впливі його творчості на розвиток світового мистецтва і дизайну, зокрема сучасного.

До слова, мистецтво під землею: 5 вражаючих станцій метро.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка