ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

В Україні рекордно здорожчала електрика – причина

Менше дешевої електроенергії, більше  дорогої. Уряд вирішив підтримати українців під час карантину рекордним зростанням цін на електроенергію. Цього разу вирішили зупинити блоки державних атомних електростанцій, які виробляють найдешевшу електроенергію. І замість них купувати втричі дорожче у вугільних станції, більшість з яких належить приватній компанії ДТЕК.

За дивним збігом обставин саме там раніше працював діючий Прем’єр Денис Шмигаль.

Проект балансу енергосистеми уряд розглянув у понеділок, і одразу надіслав Енергоатому новий, доопрацьований графік роботи. У Кабміні пояснюють – все через зниження споживання електроенергії.

Однак, затягнути паски чомусь змушують АЕС. Але виробництво енергії на вугільних станціях зросте з 20 до 30%. А 10 із 15 теплоелектростанцій в Україні належать приватній компанії ДТЕК. Тож експерти припускають – рішення готували саме для них.

Причому атомна енергія найчистіша і найдешевша, а перевагу віддають тепловій, для виробництва якої спалюють вугілля, і яка коштує втричі дорожче, ніж атомна.

І це далеко не перший подарунок урядовців приватному енергомонополісту. Перед цим був заборонений імпорт електроенергії, а потім і імпорт вугілля. Результат не забарився та ціна електрики рекордно зросла. Сьогодні вона вдвічі вища, ніж в країнах Евросоюзу. А платити за такий подарунок монополісту будуть всі. Ефект відчує кожен із нас, просто зайшовши в магазин.

На скільки ще треба підвищувати ціну електроенергії, щоб задовольнити апетити приватного монополіста, в уряді не кажуть. Але заплатить за це кожен українець.

Факти ICTV раніше писали про те, що комітет Ради розкритикував програму уряду через неуважність до промисловості.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка