, редакторка стрічки

Витік газу в приміщенні: ознаки та що робити

Понад 1 600 витоків на газових приладах виявили й усунули фахівці Газмережі на Київщині від початку року. З них кожен третій – на газових плитах. З початком опалювального сезону перевірка газового обладнання є чи не першочерговою задачею для всіх споживачів. Як правильно діяти за виявлення несправностей, що робити у разі запаху газу та коли звертатися до фахівців, читайте далі.

Що робити у разі виявлення несправностей

Якщо відчули запах газу, перше, що потрібно зробити – перекрити кран. Далі не варто вмикати світло та користуватися відкритим вогнем. Обов’язково необхідно відкрити кватирку на провітрювання й зателефонувати 104.

Місяць тому пенсіонерка Валентина у своєму помешканні відчула запах газу, тоді вона вперше звернулася на гарячу лінію.

– Викликала газову службу з Богуслава, вони приїхали, подивилися, побачили, що плита стара, заглушили мені кран і духовку, щоб я не користувалася й сказали, що плиту бажано поміняти, – каже жінка.

Фахівці наголошують – до газівників треба звертатися, якщо під час користування плитою з’являється одна з таких ознак:

  • не запалюється конфорка,
  • пальник гасне під час роботи,
  • погано працюють крани регулювання.

Також на несправності плити вказує й те, що полум’я згасає одразу після відпускання ручки. Ну і, звісно, запах газу за вимкненого приладу.

Валентина купила нову плиту. Трохи часу змарнувала, бо домовлялася з невідомими в інтернеті: ті поводили її за ніс і зникли. Після цього жінка звернулася до офіційної служби, щоб фахівці встановили прилад.

– Газівники – професіонали, усе зробили швидко, як потрібно, відповідально поставилися до цієї роботи, усе добре працює, – розповідає пенсіонерка.

Щоби скористатися такою послугою, необхідно подати письмову заяву до Центру обслуговування клієнтів вашої газорозподільної компанії.

– До заяви додається паспорт та ідентифікаційний код власника будівлі, і він же власне подає цю заяву. Вартість, залежно від регіону, де надається ця послуга, може змінюватися. Може коливатися у нашому регіоні від 240 до 1 200 грн за заміну одної газової плити, – каже керівниця відділення центру обслуговування клієнтів Ірина Барзій.

Ознайомитися з повним переліком послуг можна за номером гарячої лінії або звернувшись особисто до центру обслуговування клієнтів.

– Підприємством надається широкий спектр послуг, зокрема й приєднання до газопостачання й реконструкція, заміна газового обладнання й ремонт. У найкоротші терміни ми намагаємося виконати заявки навіть у найвіддаленіших куточках нашого району, зокрема, у сільських місцевостях, – говорить керівник дільниці Київської філії Газмережі Віталій Крутоголов.

Газівники радять перевіряти газові плити відповідно до регламенту виробника. А для опалювального котла – інше: його перевірку необхідно проводити мінімум один раз на рік, бо безпечні прилади – це збереження вашого життя та здоров’я. Крім того, регулярне обслуговування приладів продовжує термін їхньої експлуатації.

Читайте також
Чи потрібно платити за доставку газу у 2025 році та як розрахувати суми
видобуток газу, газ

Газ, Нафтогаз
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка