ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як працюватимуть електронні водійські права у мобільному додатку Дія

Новації для водіїв: в Україні змінилися правила видачі посвідчень водія, акредитації автошкіл, а з грудня паралельно із традиційними планують запровадити і електронні водійські права.

Успішно склавши теорію і практику, новоспечені водії отримують вже найновіші посвідчення з дворічним терміном дії. Якщо за цей час вони будуть сумлінно дотримуватися правил – за два роки зможуть отримати вже документи на 30 років.

Нині в Україні ще досі є люди з правами виданими в Радянському союзі, велика кількість користується і паперовими з кінця 90-х років. Та все більше таких водіїв звертаються до сервісних центрів за новими правами, так званого європейського зразка. Поміняти старі на нові можна швидко і не дорого у сервісних центрах МВС.

Читайте: В Україні введуть цифрові водійські права і студентські квитки

Вже з грудня паралельно із традиційними планують запровадити і електронні водійські права. У МВС розробляють програмне забезпечення для створення мобільного додатку Дія. Коли все запрацює, українські водії за бажанням зможуть завантажити собі на телефон і посвідчення, і техпаспорт та пред’являти їх поліцейським під час зупинки та огляду.

Поліцейський за допомогою свого планшету зможе перевірити, чи дійсне посвідчення водія. На ньому буде розміщуватися QR-код, який буде скануватися планшетом, і можна буде отримати інформацію щодо статусу посвідчення водія.

Ініціатори почнуть тестувати новацію з листопада, і лише якщо система діятиме безперебійно, тоді програма запрацює в повноцінному режимі.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в МВС уточнили, як автошколи видаватимуть права.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка