Зелений біогаз. Як у Теофіполі перетворюють відходи на електрику

У Теофіполі працює найбільша в Україні та одна з найпотужніших у світі біогазових станцій. Силос, цукровий жом та послід стають сировиною для виробництва метану, який потім перетворюється на електроенергію.

За годину із відходів буряку чи кукурудзи отримують 15 МВт енергії. цього цілком вистачить, щоб дати світло кільком районам України.

Дивіться: Рада ухвалила закон про анбандлінг: що зміниться для української ГТС

Нині на станції працюють дві черги виробництва. Сировини вдосталь, адже те, що раніше фермери залишали на полях тепер беруть на видобуток газу.

Будівництво ще двох черг зробить цю біогазову станцію найпотужнішою у світі. Окрім світла, вона дає ще й тепло для двох гуртожитків, дитсадка та навіть теплиць.

Сміття з усього міста і навколишніх сіл звозять до дегазаційної електроустановки в Брищі. Серце всього виробничого процесу – це потужний двигун на 330 кВТ.

Тут проклали майже 10 кілометрів труб, які викачують біогаз із глибини 12 метрів, саме на стільки залягає на полігоні сміття. Його спалюють і переробляють в електрику. Щогодини тут отримують 250 кВТ електроенергії, яку подають у мережу за зеленим тарифом.

За альтернативною енергетикою і паливом майбутнє, у Кабміні обіцяють розвивати галузь і найближчим часом розробити програми, які б стимулювали цей ринок в Україні.

Урядовці планують поступово відмовлятися від імпортованих нафтопродуктів. Бо нині більшу частину з них ми купуємо в Росії.

Нагадаємо, в Україні відбувається масштабне будівництво біогазових установок.

Біоенергетика, Газ, Електростанція, зелена енергетика
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка