ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Рада ухвалила закон про анбандлінг: що зміниться для української ГТС

Верховна Рада ухвалила закон про анбандлінг НАК Нафтогаз України. Йдеться про відокремлення газотранспортної системи й створення для її управління незалежного оператора. Про приватизацію ГТС не може бути й мови. Вона на 100% залишиться у власності держави, – наполягають урядовці.

З наступного року таким оператором буде компанія Оператор ГТС України, яким керуватиме компанія Магістральні газопроводи України, яка в свою чергу підпорядковується Міністерству фінансів. Таким чином, Нафтогаз перестане бути монополістом у магістральному транспортуванні газу і не матиме жодного впливу на операційну діяльність нового незалежного оператора. Усе – за європейськими стандартами.

Таким чином, анбандлінг дає Україні шанс на збереження статусу транзитної країни, яка має ключове значення для ЄС. Особливо це актуально після дозволу Данії на добудову Північного потоку-2.

Читайте: Відокремлення ГТС: ризики та можливості для українського газового ринку

Без проведення анбандлінгу Росія мала б підстави заявити, що Київ не готовий працювати за європейськими правилами. Тоді будь-які майбутні відносини з Газпромом відбувалися б на умовах Росії. Саме тому проголосований закон – великий крок до незалежного оператора ГТС і нових ринкових відносин із Газпромом.

До управління ГТС можуть долучитися й західні інвестори. Тобто, трубою володітиме Україна, але до процесу транзиту через неї будуть причетні і європейські компанії. Це має неабияк допомогти у відносинах із Газпромом.

Новий формат управління трубою наближає нас до європейських стандартів і дає надію, що новий транзитний контракт із Газпромом укладуть на ринкових умовах.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, навіщо вітчизняна ГТС потрібна Газпрому.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка