
Європейський парламент рекомендував Європейській раді розширити санкції проти Росії на ядерний сектор і міжнародні фінансові операції у разі подальшої дестабілізації ситуації в Україні, підтримавши відповідну резолюцію.
“(Європарламент) закликає до продовження поточного режиму санкцій ЄС, зокрема, в меажах засідання Ради ЄС, що відбудеться в березні 2015 р., доти, поки Росія не буде в повній мірі поважати і, насамперед, виконувати свої мінські зобов’язання. Наполегливо закликає комісію знайти шляхи для зміцнення солідарності між державами-членами”, – йдеться в резолюції.
Читайте: Тарута: Миру не буде
При цьому євродепутати наголошують на необхідності ухвалення чіткого набору критеріїв, які, будучи досягнуті, можуть запобігти запровадженню нових обмежувальних заходів проти Росії або призвести до скасування попередніх.
Серед таких критеріїв у документі позначені: дотримання режиму припинення вогню, беззаперечне виведення з України всіх російських військ і підтримуваних Росією незаконних збройних формувань і найманців, обмін усіма в’язнями, включаючи Надію Савченко, і відновлення контролю України над всією її територією, включаючи Крим.
“У разі будь-яких подальших дій Росії щодо дестабілізації України (Європарламент) пропонує Європейській раді ухвалити подальші обмежувальні заходи і розширити їхню дію на ядерний сектор, а також обмежити здатність російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції”, – йдеться в документі.
При цьому євродепутати визнають, що ЄС має бути готовий підтримати країни, що межують з державами-членами, надавши їм такий же рівень безпеки, як і всім державам-членам Євросоюзу.
У своїй резолюції Європарламент вчергове “висловлює свою повну солідарність з Україною та її народом; підтверджує свою прихильність до незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, непорушності кордонів та європейського вибору України. Засуджує акти тероризму і злочинну поведінку сепаратистів та інших іррегулярних сил у Східній Україні”.
Також у своїй резолюції євродепутати закликали ЄС вивчити способи підтримки українського уряду у зміцненні оборонного потенціалу та захисту зовнішніх кордонів України, подати протягом двох місяців програму боротьби з російською пропагандою, опрацювати можливість направлення в Україну “блакитного гуманітарного конвою” та розробки плану фінансової допомоги для України.
Дивіться також: Сорос розповів, чому санкції проти Росії діють