
Міністерство внутрішніх справ України відкрило кримінальне провадження за фактом пожежі в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції за ч. 1 ст. 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України.Тим часом екологи заявляють, що чорнобильські ліси зайнялися ще 26 квітня, а причиною пожежі міг стати підпал. Про це “Українській правді. Київ” повідомив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.Він пояснив: про те, що загоряння відбулися ще 26 квітня, свідчить сайт Космознімків пожеж.
“Супутник Terra зафіксував два епіцентри вогню о 19.00, на заболоченій території в самому центрі зони, де ввечері не повинно бути людей. Цікавіше, що це сталося не 28 квітня, а двома днями раніше – 26-го”, – прокоментував Василюк.
Супутник зафіксував 2 вогнища загоряння у Чорнобильських лісах ще 26 квітня. Скориншт з сайту.
Екологи впевнені, що в незаселеному районі, який оточений з усіх боків суворою охороною, ввечері, коли на болотах випадає щільний туман, вогонь не міг виникнути сам, тим більше в декількох місцях одночасно.
“Припускаємо, що мова може йти про підпал. І це може бути пов’язано з небажанням деяких суб’єктів погоджувати створення Біосферного заповідника в зоні”, – зазначив Василюк.До 27 квітня кількість термоточок зросла до 39.
Він додав, що екологам відомі випадки, коли лісники підпалювали ліси, щоб не допустити створення національних парків (наприклад – “Ізюмська лука” на Харківщині та “Самарський бір” на Дніпропетровщині).
Так пожежа з космосу виглядає зараз.
Нагадаємо, 28 квітня на території спеціального комбінату “Чорнобильська пуща”, в зоні відчуження, загорілися 320 га лісу, проте пожежники не дали поширитися вогню у бік Чорнобильської АЕС.
На засіданні уряду в середу прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про локалізацію пожежі.
Фото: УНІАН