
Загальна недовіра до чиновників є корисним інструментом для Путіна, який розглядається як непогрішна фігура, яка не винна в повсякденних проблеми.
Про це йдеться в статті для видання The Christian Science Monitor, переклад якого наводить Обозреватель.
Хоча він сам знає, що ходить по краю прірви, адже в 1990-х роках тодішньому президенту Борису Єльцину не вдалося зберегти свою досконалість і верховенство. Його популярність знизилася до однозначних цифр, а Росія була близька до економічного та соціального краху.
Путін не сприймається як частина бюрократії. Навпаки – як незалежний лідер, який змушує всіх працювати належним чином. Засоби масової інформації роблять все, щоб зберегти цей образ. Таким чином, люди бачать, хто і як працює, і не замислюються про справжні діяння Путіна.
Читайте: У Мінську домовилися про мир: названо дату припинення вогню
Але історія показує, що нічого в цьому світі не постійне. Все дуже швидко змінюється. Економісти кажуть, що Кремль має розробити стратегію боротьби з падінням цін на нафту і погіршенням соціальних умов.
– Ми зараз знаходимося на тому етапі, коли уряд вважає, що він має досить політичного капіталу, щоб уникнути проведення яких-небудь серйозних реформ. І це тоді, коли населення замислюється, як жити з такими цінами далі, – заявив Олексій Дев’ятов, головний економіст провідного російського інвестиційного банку УралСиб.