
Сьогодні парламент продовжив декомунізацію. На ранковому засіданні депутати підтримали перейменування десятків населених пунктів, серед них – міста Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ.
Але жителям перейменованих міст не потрібно тепер міняти документи.
– За аналогією з перейменуванням вулиць, фізичних осіб нова назва міста не особливо торкнеться. Ні в одному законі не прописано обов’язок громадян міняти документи, а також той факт, що з перейменуванням міста вони втратять юридичну силу, – пояснив 056.ua юрист Антон Деньгуб.
Він порадив не поспішати у черги, тому що нова назва міста буде прописана вже у разі здійснення якийсь угоди: “Нотаріус, чи інший орган державний новому власнику вже видасть правовстановлюючі документи з назвою міста “Дніпро”.
Читайте: Херсон нервує: в мережі жартують про перейменування Дніпропетровська
Те ж саме стосується і документів на домоволодіння та земельні ділянки.
Змінювати статутні документи доведеться лише юридичним особам, однак закон про декомунізацію зробив цей процес безкоштовним.
Таким чином, зміна назви міста жодним чином не торкнеться звичайних громадян – міняти документи непотрібно.
Нагадаємо, свою нинішню назву Дніпропетровськ отримав у 1926 році за назвою річки і на честь партійного і радянського діяча, керівника революційного руху і голови ЦВК УРСР – Григорія Петровського (1878-1958), який згодом став одним з ініціаторів організації Голодомору 1932-33 років.