Укр Рус

Ірпінь і Буча: кам’яні джунглі мерів Карплюка та Федорука (ВІДЕО)

Ірпінь і Буча: кам’яні джунглі мерів Карплюка та Федорука (ВІДЕО)

Мер Ірпеня Володимир Карплюк, що заперечує будь-яку причетність до будівельного бізнесу, “прославився” на всю Україну, після того, як за підсумками 2013 року задекларувати 67 квартир і 16 млн. гривень.

Проте про “земельну мафію”, яку створив Карплюк разом із кумом і мером Бучі Анатолієм Федоруком, активісти кричать ще з 2002 року. І ось тільки зараз справа набрала хід.

ФАКТИ розібралися, як розвивався найгучніший земельний скандал у Київській області.

Зараз дивляться

Що сталося?

Сьогодні, 21 липня, стало відомо, що мер Ірпеня Володимир Карплюк, якого звинувачують у захопленні влади в Коцюбинському і в організації побиття активістів, нібито покинув межі України, а у мера Бучі Анатолія Федорука проходять обшуки у справі про розкрадання 900 га лісу.

У Генпрокуратурі вже повідомили про знайдені документи, що підтверджують дані про різні злочини: починаючи від вилучення лісів і закінчуючи незаконним будівництвом.

Читайте: Що знайшли у маєтку мера Бучі: перші ФОТО

Через обшуки Бучанська міська рада закрита.

У свою чергу сам мер Ірпеня Володимир Карплюк заявив, що не тікав з України, але називати місце свого перебування поки не збирається.

Буча на розпил

План мера Федорука та його заступника Карплюка почав діяти в 2002 році. Тоді рішенням Бучанської ради від 25.06.2002 року за підписом Федорука було змінено цільове призначення земельних ділянок лісового фонду загальною площею 890 гектарів.

З 2011 року фірма, власниками якої є дружини Федорука і Карплюка, Будрегионинвест починають активно забудовувати Бучу.

ЖК Новатор, Центральний, Варшавський двір, Rich Town і Буча Квартал – стали дітищами Будрегионинвест. Саме в них знаходилися ті 67 квартир, за які Карплюк отримав прізвисько Вова67.

Прокуратура звернулася з позовом і в кінці 15-го року Рішенням Верховного Суду України позов був задоволений, а землі повернені державі.

Однак, після набуття законної чинності вищевказаним судовим рішенням, Бучанською міською радою було повторно ухвалено 7 рішень про передачу у власність земельних ділянок у лісі під забудову. Загалом – близько 6 гектарів тієї самої землі, за якою вже було рішення суду.

Конфлікт активістів та забудовників

Після виходу в ефір сюжету про зловживання Карплюка кілька невідомих жорстоко побили активіста Олександра Кулибабчука, дружина якого допомагала журналістам програми Схеми розслідувати діяльність мера Ірпеня

Невідомі підстерегли Кулибабчука під його будинком у житловому комплексі Дело-Таун в Бучі. Нападники побили чоловіка до втрати свідомості, каже жінка. Сам він є головою ОСББ Дело-Таун і активістом, який бере участь у затяжному конфлікті з мером, пов’язаному з нерухомістю.

Рейдерське захоплення Біличанського лісу

8 квітня в Україні знову голосно заговорили про Коцюбинське, війна за ліс в якому почалася ще в 2008 році. Депутати захопили будівлю сільради і вкрали печатку, а голову Ольгу Матюшину незаконно вигнали з посади.

Нардепи від БПП відзначали, що незаконні дії скоїли члени партії Нові обличчя, головою якої є Володимир Карплюк. Їх метою, на думку громадськості, був розпил Біличанського лісу.

4 квітня Верховна Рада достроково припинила повноваження Коцюбинської селищної ради через конфлікт 8 квітня.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка