Детектор брехні для Слуги народу: чи позбавлять депутатів СН мандатів

Оксана Доротюк
Оксана Доротюк

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) порушила справу про можливе отримання  хабара депутатами Слуги народу у розмірі $30 тис.

Йдеться про 11 нардепів, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики. Якщо їхню провину доведуть — їм загрожує до 12 років в’язниці.

З початком політичного сезону Україна потопає у скандалах. Спочатку здавалось, що недосвідчені роблять помилки. Але тепер стає зрозумілим, що їх цинічно продукують, заганяючи суспільство у якусь реальність на кшталт реаліті-шоу, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Як і будь-яка система, що не має жодної ідеології, окрім задоволення амбіцій мати на візитівці напис народний депутат чи міністр, ця також приречена на самознищення та самопожирання.

Читайте: Арахамія запропонував депутатам фракції Слуга народу пройти поліграф

Останній скандал, який, очевидно, набуватиме обертів, пов’язаний уже не просто з кнопкодавством. Усередині фракції розгортається справжня корупційна історія.

І тут неважливі її деталі. Навіть неважливо, що депутати-слуги вирішили закріпити у законі продовження схеми, в якій кожен, хто продає квартиру чи інше майно, має сплатити корупційний податок фірмам-прокладкам за оцінювання свого майна через електронні майданчики. Він не перший і навіть не останній зі скандалів про корупцію.

Неважливо навіть те, що ті чи інші сили шукають, як скупити новоприбулих у політику. І ціни у них якісь однакові і дуже знакові – 30 тис. Наче навмисно хтось кепкує то з хору, то з хабарів депутатам.

Офіс президента жадає, аби частина депутатів пройшла перевірку на детекторі брехні. А саму історію хоче представити як спробу дискредитувати партію президента, а точніше його самого. Бо весь рейтинг партії, фракції та депутатів з міністрами – це рейтинг однієї людини.

Читайте: Поліграф для Слуги народу: у чому підозрюють депутатів і реакція Зеленського

Вчора я дивися останнє соціологічне дослідження, проведене у Хмельницькій області. Там 65% виборців не змогли назвати ім’я депутата-мажоритарника, який на виборах набрав 57% голосів.

Говорити, що хтось намагається дискредитувати партію Слуги народу, не варто. Скандали тільки починаються, все гучніше йдуть розмови про те, що у нетрях депутатів президентської партії створюватиметься нова партія, а стара – вже відпрацьований матеріал.

В Офісі президента шукають шляхи перетворити цю пікантну ситуацію на перемогу. Саме тому і з’явився поліграф.

Зеленський має вчинити жорстко. Як менеджер він розуміє, що це не бунт на кораблі, а пробоїна. І вихід з цієї ситуації – знайти цапів-відбувайлів, які втратять голови, тобто залишаться без депутатських мандатів.

Читайте: Поліграф для Слуги народу: де пройде та коли підготують тестування

І простим вибаченням чи штрафом, як було з кнопкодавами, тут не обійтись. Зараз кожен у президентській фракції чекає – покарають його чи ні.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку. 

Поліграф, Слуга народу, Юрій Подорожній
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка