PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Ольга Жадан

Підліткова агресія і жорстокість: фактори та причини

На жаль, сьогодні нерідкими є ситуації агресивних проявів серед підлітків. Жорстокість, як така, завжди лякає, а коли її демонструють діти – це викликає непорозуміння та жах. Чому так відбувається?

Підлітковий вік є дійсно сприйнятливим для демонстративних проявів особистості, для сплесків неконтрольованої агресії.

Підліток вже відчуває себе дорослою людиною та намагається поводитись, як дорослі, однак насправді таким не є. Це викликає внутрішні протиріччя, що можуть проявлятися у негативних емоційних реакціях високої інтенсивності.

Це не означає, що всі діти підліткового віку є агресивними та жорстокими. Є декілька факторів, під дією яких дитина дійсно стане проявляти деструктивну поведінку.

На сформованість тих чи інших рис характеру, в першу чергу, впливає виховання. Звісно, дитина з високою ймовірністю буде поводитись жорстоко, якщо подібне ставлення є нормою у родині. Однак, нерідко буває і навпаки, гіперопіка з боку батьків може викликати дитячу агресію, як реакцію непокори, протесту.

По-друге, велике значення для підлітків відіграє референтна група, до якої вони належать та якості лідера. Зрозуміло, якщо дитина потрапляє до групи, лідером якої є особистість демонстративна, агресивна, з соціопатичними нахилами, то подібну поведінку вона і буде наслідувати.

Наодинці жодний підліток не нападе на дорослу людину або на сильнішого за себе. А коли збирається група, лідером якої є провокатор, то всі інші будуть намагатися проявити себе якомога яскравіше, щоб не схибити перед однолітками.

Саме такі групи здатні до найжорстокіших вчинків. Дуже страшно, що дівчата можуть поводитись ще агресивніше за хлопців.

Зараз поширеним є інтернет-контент насильницького характеру, комп’ютерні ігри, які демонструють агресивне ставлення, садизм. На жаль, дітей у доступі до таких ігор важко контролювати. А вплив подібного контенту на несформовану психіку підлітка є вкрай негативним.

У підлітковому віці людина перебуває під постійним впливом великої палітри емоцій, полярність яких змінюється дуже швидко: від позитивних, до вкрай негативних.

Добре, якщо цю енергію є куди спрямовувати, якщо дитина постійно зайнята (спортивні секції, вивчення іноземних мов тощо).

Читайте: У Києві група підлітків жорстоко побила чоловіка (18+)

Якщо ж немає виходу для негативних емоцій та у дитини немає авторитетного дорослого, з яким можна поділитися найпотаємнішим, хто зрозуміє та підтримає, на жаль статистика дитячої жорстокості буде невтішною і надалі.

Автор: Ольга Жадан, сімейний психолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка