PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Припинення постачання нафти до Білорусі: чи зростуть ціни на бензин в Україні

З 1 січня РФ перестала постачати нафту в Білорусь.

Представники нафтопереробних заводів в Новополоцьку та Мозирі повідомили, що з початку року перестали отримувати сировину з Росії.

За їхніми словами, заводи працюють зі зниженим завантаженням на залишках нафти, яка була накопичена в грудні.

За останньою інформацією, Російська Федерація припинила перекачувати нафту до Білорусі, оскільки не укладений контракт на її постачання, – розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

Така ситуація виникла через політичні причини, оскільки за останній рік Росія постійно тиснула на Білорусь, щоб вона пішла на ще більші поступки щодо інтеграції з РФ стосовно податкової системи, економічного простору та інших аспектів.

Як спосіб тиску, Російська Федерація використовує давно перевірені засоби шантажу – припинення постачання нафти та газу або підвищення ціни на них.

У Росії технологія така – ви йдете на політичні та економічні поступки та отримуєте за нижчими цінами нафту та газ. Якщо ні – все отримуватиме за підвищеною вартістю.

У білоруської сторони є можливість диверсифікувати постачання нафти. Звичайно, тоді це означатиме певні збитки, але Білорусь вивчає такі варіанти для того, щоб не йти на поступки РФ.

Читайте: Газова пастка Кремля: що чекає українську ГТС у 2020 році

Україну ця ситуація може зачепити, адже ми купуємо велику частину нафтопродуктів у Білорусі, а іноді і у Росії, незважаючи на те, що РФ є країною-агресором.

Білоруський бензин присутній на українському нафтовому ринку, тому якщо виникнуть складнощі у операторів ринку українських АЗС, це може вплинути на ціну та призведе до зростання вартості бензину.

З іншого боку – це не є катастрофічним для України, оскільки на ринку представлений бензин з Литви, Румунії, Ізраїлю та інших країн.

Читайте: Припинення постачання нафти до Білорусі не вплинуло на транзит через Україну

Для українських постачальників це стане додатковим стимулом купувати бензин з інших країн та розвивати українську нафтопереробку для того, щоб зменшити нашу залежність від Росії та Білорусі.

Російська Федерація не зможе довго затримувати постачання нафти до Білорусі, оскільки цей нафтопровід також доправляє нафту до Європи, а тому РФ, щоб не підводити європейських партнерів, відновить постачання. Але все залежатиме від Білорусі і від того, чи готові вони піти на поступки Росії.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка