PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Що змінить поява Офісу генпрокурора та коли чекати перших результатів

26 грудня відбувся брифінг генерального прокурора України Руслана Рябошапки щодо реформи Генпрокуратури.

Він заявив, що з 2 січня 2020 року в правоохоронних органах з’явиться нова структура – Офіс генпрокурора, а така інституція, як Генеральна прокуратура України зникне.

Із 2,5 тис. працівників ГПУ в новому офісі працюватиме лише 1,5 тис. Генпрокурор зазначив, що зі скороченням кількості працівників структура не працюватиме гірше. Також значно зменшилася кількість структурних підрозділів та буде створена нова спеціалізована прокуратура, яка опікуватиметься військовими злочинами.

Про зміни у Генеральній прокуратурі та їхню доцільність розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

За новою реформою відбулося скасування загального нагляду прокуратури за всіма сферами життя у країні. Це відповідає європейській практиці. Також ГПУ остаточно позбувається функції слідства і здійснюватиме лише нагляд за дотриманням законів органами, що здійснюють досудове розслідування, підтримуватиме державне обвинувачення у судах, –  говорить Олександр Мусієнко.

Читайте: Чи запрацює реформа Генеральної прокуратури

Прокуратура не має бути репресивним органом, а повинна здійснювати лише відповідні функції підтримання обвинувачення у суді.

Проте, незважаючи на переатестації та перепідготовку, працівники не відповідають професійному рівню. Це можливо змінити лише за відповідної підготовки, підвищення матеріального забезпечення та престижності роботи у Генеральній прокуратурі.

Перші результати роботи оновленого державного органу – Офісу генерального прокурора – ми зможемо побачити за рік, у кінці 2020 року.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка