PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Іван Ліберман
Автор: Іван Ліберман

Шість років за гратами та штрафи: які можуть бути покарання за порушення на виборах

Винесення чистого бюлетеню або його фотографування – це дрібні порушення. Вони не підпадають під ознаки кримінального правопорушення – це передбачено Кодексом України про адміністративне правопорушення. Відповідальність за них – штраф.

В кожному конкретному випадку правоохоронці мають встановити, яка саме це відповідальність – адміністративна або кримінальна.

Якщо будуть ознаки кримінального правопорушення, наприклад, прямий або не прямий підкуп, то може стояти питання про притягнення конкретних осіб до кримінальної відповідальності. Окрім того, якщо це мало масовий характер, то частина бюлетенів може бути визнана недійсною, а відтак – поставити під сумнів цей підрахунок.

На минулих виборах були випадки, коли саджали людей за правопорушення на виборчих дільницях.

В Україні сильна адвокатура, тому часто доводять, що не було порушення або самого факту, або відбулося порушення процедури фіксації, тоді вся дія визнається незаконною. Людей часто звільняли від відповідальності.

До адміністративної відповідальності притягують багатьох осіб.

Новий закон про кримінальну відповідальність передбачає до шести років позбавлення волі і належить до категорії тяжких злочинів. Цей закон ухвалили перед цими виборами.

До кримінальної відповідальності поки нікого не притягнули, тому що триває досудове розслідування щодо кожної з цих справ. Немає такої інформації, щоб під час цих виборів до суду дійшли провадження, що хтось вже був засуджений.

Автор: Іван Ліберман, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка