Укр Рус

Втративши ногу й перемігши рак: як Дідух став Паралімпійським чемпіоном

Втративши ногу й перемігши рак: як Дідух став Паралімпійським чемпіоном

Перша серія випуску Вікна СТБ Незламні приурочена паралімпійському чемпіону з настільного тенісу 2016 – Віктору Дідухові, історія успіху якого приголомшує.

Першим тренером уродженця невеликого села на Львівщині став його батько, а спаринг партнерами виступали старші брати, яких у Віктора було троє.

– Хто програв найбільше, той прибирав кімнати або мив посуд, а хто краще грав – нічого не робив, – каже батько чемпіона.

Як показав час, настільний теніс для двох синів став невід’ємною частиною їхнього життя. Так, Віктор виграв золото Паралімпіади 2016, а його старший брат Олександр є багаторазовим переможцем Кубка України.

Зараз дивляться

Однак в один момент життя Віктора різко змінилася. Спершу від раку помирає його мати, а незабаром вже у нього діагностували онкологію.

– У якийсь момент побачив, що у мене на кістці щось росте. Я звернувся до лікарів й мені сказали, що це пухлина, відтак потрібна операція. Тоді я зрозумів, що життя не буде таким, як колись, – ділиться Дідух.

За три роки лікування майбутньому чемпіону довелося перенести п’ять операцій. Рак прогресував – в кістці з’являлися метастази. Гроші талановитому спортсмену збирали всією спортивною сім’єю.

Пережити непростий недуг Дідуху допомогла його майбутня дружина – Мар’яна. Після того, як Вікторові ампутували ногу, Мар’яна не відвернулася від нього, а всіляко підтримувала і в результаті пара вирішила одружитися.

Слідом за цим Віктор на протезі вирішується повернутися у великий спорт і вже через півроку виграє свої перші університетські змагання у здорового суперника. У 26 Дідух стає чемпіоном Європи, у 27 бере чемпіонат світу, а в 29 – стає володарем золотих медалей Паралімпійських ігор у Ріо.

Дідух міг стати і дворазовим паралімпійським чемпіоном, проте в одиночному розряді прикро програв і не потрапив у фінал. У парному ж розряді Віктор помилок повторювати не став й у вирішальному поєдинку проти Швеції здобув довгоочікуване золото.

Більше того, після приголомшливого успіху в Ріо, Віктор Дідух не збирається зупинятися на досягнутому і вже почав підготовку до Паралімпіади в Ріо 2020. А свої призові $40 тис., які він отримав за перемогу на ОІ 2016, збирається інвестувати в будівництво власного тенісного спорткомплексу в рідному селі.

>

Незламні, Паралімпіада 2016
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка