
Такі дані навели журналісти програми Профутбол, провівши відповідне розслідування.
Зокрема, мова йде про матч Україна – Франція у плей-офф до ЧС 2014. Тоді УФІ відзвітувала державним органам про присутність на матчі, який проходив на НСК Олімпійський, всього 8 тис. 530 уболівальників. У пресі ж фігурувала інша інформація – про майже 70 тисяч глядачів. Та й по відео не озброєним оком помітно очевидно більшу кількість фанів. На офіційний запит до федерації відповіли, що на грі були майже 64 тисячі глядачів.
Отже, між звітною й реальною кількістю маємо відмінності понад 55 тис. квитків. Якщо підрахувати середню вартість квитка на матч Україна – Франція, а це 70 гривень, і помножити на кількість неоподатковуваних квитків – 59 тисяч 202, отримуємо суму в розмірі більше 4 мільйонів гривень. На той момент – це понад 500 тис. доларів. Гроші, які залишилися в тіні.
Подібна схема була відпрацьована і на товариському матчі між Україною та Камеруном у червні 2013-го, коли в тінь пішли сотні тисяч гривень. А в ажіотажному матчі України з Англією у вересні того ж року в чорній касі залишилися мільйони української валюти. Тоді на Олімпійському було понад 65 тис. вболівальників, а державі відзвітували лише про 37 з гаком тисяч.
За даними Профутбола, по 19-ти матчах національної збірної та двох фіналів Кубка України, які теж організовували федерація та УФІ, за найскромнішими підрахунками понад 18 млн гривень пройшли повз офіційних документів. Сума підрахована за умови, що квитки не продавалися за завищеною ціною.
Читайте: Як майже сліпа дзюдоїстка Юлія Галінська стала героїнею Паралімпіади 2016
Раніше ведучий програми Профутбол Ігор Циганик був допитаний поліцією у справі про договірні матчі.