
5. ШАХТАР — ЦСКА – 2:1. Сезон 2000/2001. Київ, НСК Олімпійський.
Голи: Ателькін (78, 119) — Костишин (7).
Звітний поєдинок став для київського ЦСКА лебединою піснею, адже вже в наступному сезоні в еліті армійців замінить Арсенал, а коні вирушать в першу лігу.
На той момент Шахтар тільки починав свій зліт,а команду очолював Віктор Прокопенко. ЦСКА керував екс-тренер збірної України Михайло Фоменко, якому вдалося привести столичний колектив на 6 місце в чемпіонаті й дістатися до фіналу Кубка.
На успіх армійців особливо ніхто не розраховував, але зусиллями Руслана Костишина ЦСКА вже в дебюті гри показав, що їх рано списувати з рахунків. Гірники довго зламували оборонні редути номінальних гостей і лише за 12 хвилин до фінального свистка Сергій Ателькін зрівняв рахунок. А розв’язка припала на овертайми, коли все той же Ателькін за хвилину до кінця зустрічі забив переможний гол, принісши гірникам на той момент 3 Кубок України.
4. ШАХТАР — ДНІПРО – 1:1 (по пенальті 7:6). Сезон 1994/1995. Київ, Республіканський стадіон.
Голи: Захаров (23) — Петров (77).
Той фінал Дніпро запам’ятає надовго. Будучи абсолютним фаворитом на папері і на дві голови сильніший за складом, команда Бернда Штанге була зобов’язана брати Кубок. Впевнені в цьому були і керівники дныпропетровського клубу, які почали ще до зустрічі накрили поляну для команди.
Але сталося не так, як очікувалося й після нічиї в основний час 1:1 донецька команда сенсаційно здобула трофей по пенальті.
3. ВОРСКЛА — ШАХТАР – 1:0. Сезон 2008/2009. Дніпропетровськ, Дніпро-Арена.
Гол: Сачко (50).
На фінал у Дніпропетровську Шахтар приїхав у ранзі володаря Кубка УЄФА, який виграв 11 днями раніше. Ворскла ж на той момент була дуже непоступливою і колективно сильною командою. В результаті, гірники виглядали на голову сильніше опонента, але їм не вистачило емоційного заряду, адже багато сил було залишено на вирішальному матчі в Стамбулі проти Вердера.
Ворскла зловила донеччан на контратаці, яку завершував нинішній коуч зелено-білих Василь Сачко. 1:0 і трофей вперше в історії відправився в Полтаву.
2. ДИНАМО — ШАХТАР – 2:3 (дод. час). Сезон 2001/2002. Київ, НСК Олімпійський.
Голи: Белькевич (31), Шацьких (50) — Попов (10), Ателькін (81), Воробей (98).
Один з найдраматичніших фіналів в історії турніру. Динамо довгий час вело в рахунку і втратило чимало моментів, щоб остаточно вбити інтригу в матчі. Проте головному тренерові донеччан Невіо Скалі вдалося переламати хід зустрічі, провівши ротацію в середній лінії і нападі.
Так, замість захисника Глевецкаса вийшов Аліуце, а Бєліка змінив Ателькін. В результаті, ці хлопці значно пожвавили гру гостей і зуміли схилити шальки терезів на свою користь. Після завоювання Кубка помаранчево-чорні перше у своїй історії стали чемпіонами країни.
1. ДИНАМО — ШАХТАР – 0:0 (по пенальті 5:4). Сезон 2001/2002. Київ, НСК Олімпійський.
Гра була абсолютно рівною і дуже бойовою. Суперники насамперед акцентували свою увагу на обороні, ніж на атакуючих діях, через що кількість гольових моментів можна було перерахувати на пальцях однієї руки.
Але так було до 11-метрових, де розгорнулася справжня драма. Після перших 3-х ударів Шахтар вів у рахунку 3:1, однак потім Тайсон і Ракицький двічі дали маху (удар першого відбив Шовковський, а другий пробив у поперечину), чим сповна скористалися кияни, зрівнявши рахунок – 3:3. Реалізувавши ще по 1 пенальті, на 7 ударі не витримав напруги… Олександр Гладкий. Нинішній форвард Динамо, який перебуває в оренді у львівських Карпатах, не зміг перехитрити Шовковського, подарувавши трофей киянам.
Читайте: Найбагатші у футболі: Суркіс далеко позаду Ахметова
Нагадаємо, сьогодні в 21.00 Факти ICTV проведуть онлайн трансляцію фіналу Кубка України Шахтар – Динамо.