Укр Рус
, редактор розділу Медицина

Реформа фармацевтичної галузі України і норми ЄС: що зміниться до 2027 року

засідання комітету ВР

13 березня відбулося засідання підкомітету з питань адаптації законодавства України до норм права Європейського Союзу (acquis ЄС) та виконання міжнародно-правових зобов’язань у сфері європейської інтеграції.

Захід організовано Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Серед присутніх були представники Національної служби здоров’я України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Центру громадського здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, члени підкомітету з питань європейської інтеграції та представники бізнесу.

Зараз дивляться

Євроінтеграція і вимоги ЄС

На зустрічі було заслухано звіт про скринінгову зустріч з Єврокомісією, що відбулася 10-12 лютого у Брюсселі.

Українська делегація представила досягнення у сфері охорони здоров’я в контексті євроінтеграції.

Серед ключових рішень – заборона використання ароматизаторів та добавок у тютюнових виробах, ухвалення Стратегії контролю за злоякісними новоутвореннями та Стратегії боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Також було затверджено дорожню карту імплементації Директиви про транскордонну медицину та створено Координаційний центр з психічного здоров’я.

Крім того, прискорено впровадження закону про лікарські засоби, який діятиме з 1 січня 2027 року, а не після закінчення воєнних дій.

Представники Єврокомісії відзначили цей прогрес як важливий крок у приведенні українського законодавства відповідно до норм ЄС у фармацевтичній галузі.

Нові законодавчі ініціативи

— До 2027 року ми маємо завершити приведення національного законодавства у сфері охорони здоровʼя відповідно до acquis права ЄС, – зазначила заступница міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко.

Члени комітету визначили пріоритетні завдання та працюватимуть над розробкою законодавчих ініціатив.

Читайте також
Канада б’є на сполох: кількість хворих на кір перевищила 220 осіб
Щеплення проти коронавірусу

Джерело і фото: МОЗ

ЄС, МОЗ України, Реформа
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка