Як впоратися зі страхом самотності, щоб він не отруював життя – психолог

Психологиня Вікторія Островська в коментарі Фактам ICTV розповіла про причини появи страху самотності та про те, як впоратися з цим почуттям, яке здатне реально знизити якість життя.
– Кожен із нас у певний момент життя відчував цю емоцію, яка немов пронизує всю нервову систему. А хтось мучиться з цим тригером усе життя, – каже Вікторія.
Звідки приходить страх самотності
За словами психолога, страх самотності досить часто закладений від народження. Це коли дитину виховують у парадигмі обов’язкового створення сім’ї та народження дітей. Інакше, мовляв, у старості залишишся з кішками і нікому буде подати горезвісну склянку води.
У підсумку страх самотності штовхає на шлюб за принципом, щоби не залишитися одному. Хтось чіпляється мертвою хваткою за батьків, а після їхнього відходу втрачає сенс життя. А хтось знаходить згубну розраду в алкоголі та заборонених речовинах, щоб заповнити порожнечу відчаю.
Як перетворити страх самотності
Перш за все, потрібно зрозуміти, кому ми по-справжньому потрібні. Можна стати корисним для інших людей або тварин, займатися благодійністю. Коли ви переключитеся, страх самотності відпустить.
Не слід накручувати себе думками про те, що можете закінчити життя на самоті.
– Ми собі уявляємо і малюємо найрізноманітніші картинки світу, але в реальності все виходить зовсім не так. Тут головне зрозуміти для себе, для чого я потрібен цьому світу і в чому моє завдання, – каже експерт.
Також слід пам’ятати, що є спеціалізовані товариства, де збираються люди за інтересами. Такі зустрічі дають нам можливість зрозуміти, що ми не одні, що є такі самі люди, з таким самим страхом. Ця опція подарує не тільки легкість і спокій, а й нові знайомства, нових друзів.
Добре іноді змінити обстановку, оскільки домашній затишок іноді стає сумною буденністю, а в боротьбі з самотністю завжди корисні зміни. Можна взяти відпустку і вирушити в подорожі, це може бути море, гори, санаторій, дача тощо.
Вивчайте щось нове, це можуть бути курси, вебінари, тренінги. Нова діяльність не залишить часу на смуток і зневіру. Якщо ми зайняті улюбленими справами, ми не встигаємо занурюватися в страх і тугу.
Важливо пам’ятати, що у світі ми не одні, завжди знайдеться партнер, друг, однодумець, який допоможе знайти себе, зрозуміти свою місію, щоб стало легше йти в ногу з часом.
