PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Лавров зробив заяву про “русский мир” в Україні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що “русский мир” існує і права росіян в Україні мають дотримуватися.

Про це Лавров сказав на прес-конференції в Москві, відповідаючи на запитання УНІАН, як російська сторона реабілітуватиме словосполучення “русский мир” у ситуації, коли вся планета побачила, що “русский мир” – це “російська війна і російська смерть”.

– “Русский мир” існує, це не проект, це об’єктивна реальність. Також як є об’єктивна реальність українського світу в Канаді, інших державах, як є реальність вірменської діаспори, – сказав Лавров.

За його словами, у Росії через об’єктивні причини браку грошей не доходили руки, щоб з цими людьми налагодити стійкі контакти і зв’язки, щоб допомогти їм відчувати себе не людьми другого сорту в тих країнах, де вони живуть, щоб вони могли користуватися своєю мовою.

Лавров заявив, що мають забезпечуватися права росіян у країнах, де вони проживають. За його словами, ці права повинні базуватися на міжнародно-правових нормах.

– Це повною мірою стосується тих росіян, які жили і живуть в Україні. Ці росіяни сподівалися, що президент за президентом у вас обиралися в Україні і обіцяли зробити російську мову державною мовою. Максимум на що пішов Віктор Федорович Янукович – це приєднатися, та й то не до кінця, до конвенції про регіональні мови і мови меншин, – сказав Лавров.

За його словами, РФ готова до виконання всіх зобов’язань по лінії Ради Європи, ООН, “включаючи поважання принципу територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи держав”, і включаючи декларацію 1970 року, яка говорить, що кожен уряд у рамках територіальної цілісності зобов’язаний забезпечувати самовизначення народів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка