
Шосте ядерне випробування Північної Кореї на початку вересня сколихнуло світ. Потужність водневої бомби склала 100 кілотонн. Це в 5 разів сильніше за вибух від бомби, яку США скинули на Нагасакі.
Гостріше за всіх на ядерну загрозу реагує Південна Корея, адже Сеул знаходиться в хвилині льоту від ракет Пхеньяна.
Нинішню ескалацію експерти називають найбільшою кризою за увесь час американо-корейських відносин. А недавно Трамп заявив, що готовий піддати КНДР лютому вогню. У відповідь Кім Чен Ин пообіцяв зрівняти з землею союзників Вашингтона – Сеул і Токіо.
В умовах санкцій КНДР виживає за рахунок Китаю, від якого залежить і отримує ресурси. Тому після корейських випробувань водневої бомби Трамп зателефонував лідеру Піднебесної Сі Дзин Піню і попросив вгамувати Кім Чен Ина.
Експерти кажуть, що на нинішній ескалації уміло грає не лише Пекін, а й Москва.
Дивіться: Звідки ракетні двигуни в КНДР.
Військові експерти не виключають, що саме з Росії до КНДР могли потрапити ракетні двигуни.
На зустрічі з південнокорейським президентом Путін заявив, що Росія не збирається перекривати кран нафти в Північну Корею, натякаючи, що Росія накладе вето на резолюцію США в ООН на поставки нафти в Північну Корею.
І отримає дивіденди. Цей сценарій вже опробований в Сирії. Путін спочатку стає союзником та сприяє ескалації, а потім змушує Штати сідати за стіл переговорів і торгуватись.
Отримавши підтримку Москви Пхеньян зможе дозволити собі торги і з Пекіном.
А це означає, що ядерна програма та ескалація триватимуть. Москва і Пекін використовуватимуть КНДР, як козирну карту у торгах з Вашингтоном. Білий дім буде змушений вигадувати нові сценарії для розв ‘язання північнокорейського вузла.
До слова, Путін засудив дії КНДР після розмови з Меркель