
Він буде заснований на опитуванні зацікавлених сторін, яке триватиме до 31 березня.
Перший європейський антипіратський список буде випущений вже у 2018 році.
Ця ініціатива – частина стратегії Єврокомісії Збалансована система захисту інтелектуальної власності, заявленої у 2017 році. Піратство оцінюється як загроза для європейської індустрії, оскільки перешкоджає інвестиціям і зайнятості у креативних галузях.
– У цьому списку будуть названі і описані найбільш проблемні ринки – з особливим акцентом на онлайн-піратство – щоб спонукати учасників цих ринків і власників сайтів, а також місцеві органи влади та уряди вжити необхідних заходів і обмежити доступ до продуктыв і послуг, які порушують права інтелектуальної власності, – йдеться на сайті ЄК.
Однак перелік не буде юридичним документом, і те, що сайт потрапив до звіту як notorious, тобто злісний порушник права інтелектуальної власності, не може стати доказом у суді.
За даними Управління інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) і Організації економічного співробітництва і розвитку (OECD), обсяг торгівлі контрафактною і піратською продукцією у світі складає 338 млрд євро.
В ЄС на піратський припадає 5% імпорту, або 85 млрд євро на рік.
Читайте: Боротьба України з інтернет-піратами. Власник FS.TO під слідством
Нагадаємо, управління Торгового представника США (USTR) випустило останню версію свого щорічного Списку 301 у січні 2018 року. Він впливає на позицію США, в тому числі організації торгівлі, по відношенню до іноземних держав.
За матеріалами: Європейська комісія, TorrentFreak