, редакторка стрічки

Це виведе з ладу воєнну машину Путіна: європейські лідери підтримали ембарго на російську нафту

Європейські лідери відреагували на часткове ембарго на російську нафту
Фото: Depositphotos

Напередодні очільники країн-членів Європейського Союзу домовилися про часткову заборону імпорту нафти з Російської Федерації. Світові лідери заявляють, що схвалюють нафтове ембарго як спосіб тиску на країну-агресора.

Факти ICTV зібрали реакцію деяких лідерів країн на це рішення.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель написав, що схвалює рішення лідерів Євросоюзу щодо заборони на постачання російської нафти.

Зараз дивляться

– Знакове рішення, щоб вивести з ладу військову машину Путіна. Наша єдність – наша сила, – наголосив Боррель.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що Європейський Союз погодився на подальші санкції проти Росії – буде введено ембарго на більшу частину імпорту російської нафти.

Президент Франції Еммануель Макрон зауважив, що європейці на знак солідарності з українським народом підтримали санкції проти Росії.

– Росія вирішила продовжити війну в Україні. Сьогодні ввечері як європейці, об’єднані та солідарні з українським народом, ми ухвалюємо нові рішучі санкції. Ми вирішили припинити імпорт 90% російської нафти до кінця 2022 року, – наголосив Макрон.

Президент Литви Ґітанас Науседа вважає, що Європа дуже швидко позбавиться енергетичної залежності від Росії. Він також наголосив, що європейська спільнота цілковито підтримує Україну.

– Сьогодні ввечері у Євросоюзі ми домовилися про 6-й пакет санкцій проти Росії. Європейському Союзу вдалося залишитися єдиним. Крок за кроком Європа досягне повної енергетичної незалежності. Росія опиниться в повній ізоляції, – зауважив президент Литви.

Президент Естонії Алар Каріс вважає, що рішення ЄС щодо ембарго на російську нафту було важливим.

– Це обмежить ресурси, які живлять військову машину Російської Федерації, і допоможе нам зменшити залежність від експорту енергоносіїв з Росії, – наголосив Каріс.

Він також зауважив, що європейські лідери повинні докласти більше зусиль, щоб країна-агресор не змогла обійти санкції.

Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що в ЄС домовилися про часткову заборону імпорту нафти з Російської Федерації та виділення Україні ще 9 млрд євро на макрофінансову допомогу.

Раніше ЗМІ повідомляли, що останній проєкт рішення Євросоюзу щодо шостого пакета санкцій передбачає винятки для ембарго на російську нафту. Так, пропонується вивести з-під дії санкцій постачання нафти з РФ трубопроводами.

Нагадаємо, що в ЄС пропонували зупинити імпорт всієї російської нафти до кінця 2022 року. Угорщині та Словаччині пропонували зберегти імпорт до кінця 2024 року, а Чехії – до червня 2024 року. Проте Угорщина виступила категорично проти.

ембарго, Еммануель Макрон, Жозеп Боррель, Литва, нафта, Олаф Шольц, Росія, Санкції проти Росії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка