На саміті НАТО обговорять питання довгострокової безпеки України – Кірбі

На саміті НАТО у Вільнюсі 11-12 липня учасники обговорюватимуть питання довгострокових зобов’язань України у сфері безпеки.
Про це заявив координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі в інтервʼю Голосу Америки.
За його словами, довгострокові зобов’язання України у сфері безпеки обов’язково будуть темою обговорень.
Найважливішими акцентами залишаються допомога Україні у війні та післявоєнна відбудова країни.
– Ми вважаємо, що найважливішим є зосередитись на боротьбі, яку вони зараз ведуть. І дивитись на післявоєнну Україну. На те, якими будуть потреби її безпеки, і які зобов’язання ми та наші союзники можемо взяти на себе, щоб допомогти їм залишатися в безпеці, тому що вони й надалі матимуть великий кордон з Росією, – заявив Джон Кірбі.
Щодо членства в НАТО, то Кірбі наголосив, що блок дотримується політики відкритих дверей. Проте країнам-претендентам потрібно відповідати певним вимогам. Також має бути серйозний діалог між цією країною та Альянсом.
Зараз не йдеться про те, щоб Україна залишилася у так званій сірій зоні безпеки – між НАТО і Росією, навпаки – всі дії союзників впродовж 16 місяців свідчать, що вони повністю на стороні України у її справедливому протистоянні російським загарбникам.
– Повідомлення для Путіна гучне і чітке – не тільки Сполучені Штати, не тільки Захід, а й цілий світ продовжать підтримувати Україну, – заявив координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.
Раніше в Офісі президента заявили, що Україні потрібне запрошення щодо початку вступу до НАТО на саміті, інакше президенту Володимиру Зеленському немає сенсу туди їхати.