До кінця століття середня температура на планеті зросте на 4°C: до чого це призведе

Кліматичне моделювання, засноване на поточній траєкторії викидів парникових газів на Землі, свідчить, що температура на планеті може підвищитися на 4,3°C до 2100 року, якщо не буде вжито достатніх заходів.
Про це повідомляє Phys.org.
Водночас Паризька кліматична угода, що прийнята 195 країнами, передбачає обмеження зростання глобальної температури на 2°C (бажано на 1,5°C) до 2100 року.
У комплексному дослідженні, опублікованому в Nature Communications, також стверджується, що викиди парникових газів повинні досягти піку до 2025 року, а потім знизитися на 43% до кінця століття, щоб досягти цільового показника в 1,5°C.
У виданні наголошують на постійно актуальній проблемі атмосферних аерозолів та їхнього впливу на потепління клімату.
Збільшення викидів парникових газів може збільшити частоту та інтенсивність екстремальних погодних явищ (від повеней до теплових хвиль) у майбутньому. Це може мати вплив на громади в усьому світі.
Використовуючи модель системи Земля-громада, дослідницька група визначила, що зменшення кількості атмосферних аерозолів негативно впливає на глобальний клімат, посилюючи екстремальні погодні явища більше, ніж зміни парникових газів або тропосферного озонового шару (на висоті до 10 км над рівнем землі).
– Попри це, ці три фактори нерозривно пов’язані між собою: зменшення викидів парникових газів, особливо в результаті переробки та спалювання викопного палива, призводить до зменшення утворення інших забруднювачів, таких, як тропосферний озон та аерозолі, – йдеться в повідомленні.