Укр Рус
, редакторка стрічки

Санкції ЄС зірвали росіянам контракт на виготовлення дронів Гранат-4 для війни

Гранат-4

Санкції Європейського Союзу зривають державний контракт Міноборони РФ з ТОВ НВО Іжевські безпілотні системи на постачання комплексу дронів Гранат-4, який було укладено в червні 2023 року.

Про це йдеться в розслідуванні спільноти InformNapalm та групи Кібер спротив, яким вдалося отримати секретні документи.

Так, термін виконання контракту спливає 15 грудня 2023 року. Проте відомо, що контракт не виконають, бо немає комплектовання із країн ЄС.

Зараз дивляться

У вересні 2023 року видання The Insider із посиланням на Telegram-канал Удмуртія проти корупції повідомляло, що в Іжевську закривають вже третій торговельний центр, щоб у приміщенні налагодити виробництво військових дронів для російської армії.

У ТЦ Новий дім розмістилося науково-виробниче об’єднання (НВО) Іжевські безпілотні системи, дочірня структура концерну Калашников. У вересні на підприємство набирали конструкторів, технологів та робітників і на сторінці у VK розповідали про розробку безпілотника Гранат-4.

З огляду на це в Україні почали говорити, що РФ нарощує виробництво дронів. Аналітики InformNapalm наголошують, що Росія дійсно намагається забезпечити свою армію дронами. А місцева пропаганда наголошує, що європейські санкції начебто ніяк не вливають.

З відритих джерел відомо, що ТОВ НВО Іжевські безпілотні системи зареєстрували у 2006 році у Москві. З 15 травня 2023 року директором підприємства є Михайло Корчигін.

Також відомо, що на ТОВ НВО Іжевські безпілотні системи накладено санкції Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, Нової Зеландії та України.

З огляду на інформацію вище можна припустити, що санкції не працюють, бо підприємство не лише продовжує працювати, а й розширює свої виробничі потужності.

— Але справжній стан справ виявився зовсім іншим, якщо проаналізувати закриту документацію, — говорять в InformNapalm.

Хакери команди Кібер спротив знайшли електронну кореспонденцію щодо державних контрактів Міноборони РФ. Є документи, які розповідають, як насправді діють європейські санкції на російське виробництво дронів.

Так, у відповіді від Торгово-промислової палати Удмуртської Республіки за 16 жовтня 2023 на заяву ТОВ НВО Іжевські безпілотні системи йдеться про неможливість виконати державний контракт із Міністерством оборони РФ на виготовлення й постачання БпЛА-комплексів Гранат-4 з гіростабілізованою оптико-електронною системою цілевказівки та спостереження. Термін виконання контракту закінчується вже за десять днів – 15 грудня.

У листі наводиться перелік санкційних обмежень, через які це сталося. У Торгово-промисловій палаті Удмуртської Республіки наголошують, що це може бути підставою для зміни умов контракту або його розірвання.

– До складу продукції за державним контрактом входять іноземні компоненти, що закуповуються в країнах Євросоюзу. Без зазначених компонентів неможливо зібрати основний виріб, оскільки вони вказані в конструкторській документації, відхилення від якої є порушенням зобов’язань за державним контрактом, – йдеться у листі.

Комплекс Гранат-4 призначений для моніторингу поверхні землі, об’єктів, магістралей, живої сили, техніки та радіомоніторингу мереж стільникового зв’язку.

Тож санкції ЄС сповільнюють роботу військово-промислового комплексу РФ та ефективно перешкоджають нарощенню окупантами озброєння для ведення війни в Україні. Та попри це, Росія не припиняє шукати нові шляхи обходу санкцій.

Читайте також
Аналітики Atlantic Council пояснили, як РФ використовує лазівки в санкціях для продовження війни
Санкції проти Росії

Фото: Вікіпедія

Війна в Україні, Дрони, Міноборони РФ, Росія, Санкції проти Росії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка